Slapukai (angl. cookies)

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos,  adresas Konstitucijos pr. 12-101, Vilnius, Lietuva, kodas 191630223, (toliau – „Sodra”) savo interneto svetainėje sodra.lt naudoja slapukus.
Slapukai – tai nedideli informacijos failai, kuriuos jūsų naudojamo įrenginio (kompiuterio, telefono ar planšetės) naršyklė priima iš svetainės, kurioje lankotės, ir išsaugo jūsų įrenginyje. Slapukai leidžia svetainei prisiminti informaciją apie Jūsų naršymo įpročius, veiksmus bei nustatymus, kad galėtumėte naudotis visomis svetainės galimybėmis. Taip pat slapukai leidžia stebėti lankymosi svetainėje dažnumą ir rinkti bendrą statistinę informaciją apie svetainės lankytojų skaičių.
Sodra.lt svetainėje naudojami dviejų tipų slapukai:

  • seanso slapukai skirti pagerinti svetainės veikimą ir renka anoniminę bendro pobūdžio informaciją apie naudojimąsi interneto svetaine. Seanso slapukai yra laikini ir išnyksta Jums išėjus iš interneto svetainės ar užvėrus naršyklę.
  • nuolatiniai slapukai analizuoja svetainės lankytojų elgseną ir renka bendrojo pobūdžio statistiką apie lankytojų skaičių, aplankytus puslapius, praleistą laiką svetainėje, iš kur lankytojai pateko į mūsų svetainę.

Slapukai neleidžia stebėti visko, ką daro svetainės lankytojas, jie neišsaugo vartotojų naudojamų slaptažodžių.

Sodra.lt interneto svetainėje naudojamų slapukų aprašymai:

Slapuko pavadinimas Slapuko paskirtis Galiojimo laikas
_gat Google Analytics slapukas, kuris naudojamas riboti užklausų kiekiui į Google servisą Sesija
_git Google Analytics slapukas, kuris užregistruoja unikalų ID, kuris naudojamas generuoti statistinei informacijai apie tai kaip lankytojas naudoja svetainę Sesija
_ga Google Analytics slapukas, kuris užregistruoja unikalų ID, kuris naudojamas generuoti statistinei informacijai apie tai kaip lankytojas naudoja svetainę 2 metai
_utmb, _utmc Google Analytics slapukai, kurie renka statistinę informaciją apie interneto svetainės lankomumą (informacija apie naudojamą naršyklę, kompiuterį, apsilankymus, praleistą laiką) Sesija
_utmz Google Analytics slapukas, kuris renka informaciją, iš kur į svetainę atėjo vartotojas ir kokia paieška jį atvedė į svetainę 6 mėnesiai
_utma Google Analytics slapukas, kuris renka informaciją, kiek kartų vartotojas apsilankė svetainėje 2 metai

 

  • Jūs galite nustatyti savo naršyklę taip, kad būtų priimti visi slapukai, atmesti visi slapukai arba būtų pranešama, kai slapukas atsiunčiamas. Kiekviena naršyklė skirtinga, todėl, jei nežinote, kaip pakeisti slapukų nustatymus, pasiskaitykite jos naudojimo žinyną. Jūsų įrenginio operacinėje sistemoje gali būti papildomų slapukų valdiklių. Jei nenorite, kad slapukai rinktų informaciją, naršyklės nustatymuose atsisakykite slapukų naudojimosi.
  • Kai kuriais atvejais slapukų ištrynimas gali sulėtinti naršymo internete greitį, apriboti tam tikrų interneto svetainės funkcijų veikimą arba blokuoti prieigą prie svetainės.
  • Mūsų svetainėje yra nuorodų į kitų įmonių ar organizacijų interneto tinklalapius. Atkreipiame dėmesį, kad Fondo valdyba nėra atsakinga už tokių interneto tinklalapių turinį ar jų naudojamus privatumo užtikrinimo principus. Tad jei iš sodra.lt svetainės pateksite į kitus tinklalapius, turėtumėte atskirai pasidomėti jų privatumo politika.
  • Interneto svetainėje pateikiama nuoroda į „Sodros” facebook paskyrą. Paskaityti apie „Facebook“ privatumo nuostatas galite paspaudę šią nuorodą: https://www.facebook.com/privacy/explanation.
  • Šios nuostatos gali būti keičiamos be atskiro pranešimo, nes laikomės slapukų naudojimą reglamentuojančių teisės aktų ir atsižvelgiame į visuotinai priimtą su slapukų naudojimu susijusią praktiką.
Atnaujinimo data: 2021-04-01

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!