NP_bite.png

Apie projektą „Nepamiršk parašiuto“

Apie projektą

„Nepamiršk parašiuto“ – tai „Sodros“ inicijuotas projektas, skirtas jaunimo švietimui, pilietiškumo ir socialinės atsakomybės ugdymui. Juo siekiame padėti jaunuoliams susigaudyti iš pirmo žvilgsnio nepaprastoje ir painioje socialinio draudimo sistemoje, laiku sužinoti ir įvertinti neoficialaus darbo pavojus, pasidomėti socialinėmis garantijomis.

Siekdami, kad naudingą jaunam žmogui informaciją sužinotų kuo daugiau moksleivių visoje Lietuvoje, šiemet, 2018–2019 mokslo metais, kviečiame visas to pageidaujančias gimnazijas jungtis prie projekto, o pedagogus – tapti jo savanoriais: pasinaudojant visa mūsų iš anksto parengta ir suteikta (neatlygintinai) medžiaga, vienos dienos mokymais, perteikti žinias apie valstybinį socialinį draudimą savo mokiniams. Dalyvavimas projekte – savanoriškas ir derinamas prie kiekvieno pedagogo galimybių. Medžiaga gali būti integruojama į įvairias pamokas – ekonomikos, istorijos, pilietiškumo ir kt., taip pat į klasės valandėles, derinama su projektine ar užklasine moksleivių veikla.

Visus 2018–2019 mokslo metus prie projekto prisijungusiose mokymo įstaigose vyks pamokos, kuriose jaunuoliai susipažins su valstybinio socialinio draudimo sistema. Projekte dalyvaujantiems mokytojams visada pasiruošę padėti projekto globėjai – „Sodros“ atstovas ir savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius. Tam, kad projektas moksleiviams būtų ne tik naudingas, bet ir smagus, įdomus, dalyviai bus kviečiami išbandyti save atsinaujinančioje protų kovų su Robertu Petrausku gimnazijų lygoje „NEPAMIRŠK PARAŠIUTO 2018/2019“.

Nespėjote užsiregistruoti, bet norėtumėte prisijungti prie projekto? Parašykite mums el. paštu mokykloms@sodra.lt

 
Suskleisti
Kaip viskas prasidėjo?

Žodžių junginys „valstybinis socialinis draudimas“ daugeliui jaunų žmonių gali pasirodyti painus. Kaip tai veikia ir kam to reikia, moksleiviams pasiryžo papasakoti „Sodra“, 2017 m. pradėjusi jaunimo švietimo projektą „Nepamiršk parašiuto“.

„Jautėme, kad socialinio draudimo sistema jauniems žmonėms atrodo labai sudėtinga, o informacijos apie ją stygius neretai lemia, kad jaunuoliai susiduria su nesklandumais ir neaiškumais. Remdamiesi mūsų kolegų iš Lenkijos, kur žinios apie socialinį draudimą jau yra įtrauktos į švietimo programas, patirtimi ėmėmės iniciatyvos ir pradėjome įgyvendinti bandomąjį projektą“, – sakė jaunimo švietimo projekto „Nepamiršk parašiuto“ sumanytojas „Sodros“ direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Praėjusį rudenį pamokos apie socialinį draudimą, atsakomybę, solidarumą vyko 63 gimnazijose ir jose dalyvavo daugiau kaip 5000 gimnazistų.

„Papasakoti apie socialinę atsakomybę ir valstybinį socialinį draudimą mums padėjo savanoriškai prie projekto prisijungę mokytojai, kuriuos didžiuodamiesi vadiname savo partneriais“, – apie projektą „Nepamiršk parašiuto“ kalbėjo „Sodros“ direktorius M. Sinkevičius.

Mokytojams buvo parengti metodiniai leidiniai, moksleiviams – informaciniai sąsiuviniai. Pedagogams organizuoti mokymai ir įteikti kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai. Jei mokytojai pageidavo, „Sodros“ atstovai kartu su jais vesdavo pirmąsias socialinę atsakomybę skatinančio projekto pamokas.

Nuo pat pradžių „Sodros“ iniciatyvą palaikė projekto bičiuliai ir partneriai – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas ir šio universiteto Edukacinės kompetencijos centras, Jaunimo reikalų departamentas, Kėdainių rajono, Jonavos rajono, Kauno miesto ir Kauno rajono, Kaišiadorių rajono, Utenos rajono, Anykščių rajono, Visagino miesto, Ignalinos rajono, Zarasų rajono, Švenčionių rajono, Ukmergės rajono ir Molėtų rajono savivaldybės.

Projekto pavadinimas – „Nepamiršk parašiuto“ – tarsi palinkėjimas kiekvienam jaunam žmogui. Žingsnis į suaugusiųjų gyvenimą – kupiną nuotykių ir iššūkių –, tai tarsi kvapą gniaužiantis šuolis, o jo saugumą ir sėkmę užtikrina parašiutas. Būtent to – saugaus šuolio ir tik geriausių gyvenimo patirčių – projekto dalyviams linki „Sodra“.

Suskleisti
Atnaujinimo data: 2018-09-17
Ar informacija naudinga?

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!