Info.png

Apie projektą „Nepamiršk parašiuto“

Apie projektą

„Nepamiršk parašiuto“ – tai „Sodros“ inicijuotas projektas, skirtas jaunimo švietimui, pilietiškumo ir socialinės atsakomybės ugdymui. Juo siekiame padėti jaunuoliams susigaudyti iš pirmo žvilgsnio nepaprastoje ir painioje socialinio draudimo sistemoje, laiku sužinoti ir įvertinti neoficialaus darbo pavojus, pasidomėti socialinėmis garantijomis.

Siekdami, kad naudingą jaunam žmogui informaciją sužinotų kuo daugiau moksleivių visoje Lietuvoje, 2019–2020 mokslo metais, kvietėme visas to pageidaujančias gimnazijas jungtis prie projekto, o pedagogus – tapti jo savanoriais: pasinaudojant visa mūsų iš anksto parengta ir suteikta (neatlygintinai) medžiaga, vienos dienos mokymais, perteikti žinias apie valstybinį socialinį draudimą savo mokiniams. Dalyvavimas projekte – savanoriškas ir derinamas prie kiekvieno pedagogo galimybių. Medžiaga gali būti integruojama į įvairias pamokas – ekonomikos, istorijos, pilietiškumo ir kt., taip pat į klasės valandėles, derinama su projektine ar užklasine moksleivių veikla.

Visus 2019–2020 mokslo metus prie projekto prisijungusiose mokymo įstaigose vyko pamokos, kuriose jaunuoliai susipažino su valstybinio socialinio draudimo sistema. Projekte dalyvaujantiems mokytojams visada pasiruošę padėti projekto globėjai – „Sodros“ atstovas ir savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius.

Tam, kad projektas moksleiviams būtų ne tik naudingas, bet ir smagus, įdomus, dalyviai bus kviečiami išbandyti save azartiškose protų kovose. 2018–2019 ir 2019–2020 mokslo metais (iki karantino dėl pandemijos) protų kovos vyko 12 divizionų visoje Lietuvoje ir sutraukė per 150 dalyvių komandų. Apie naujas veiklas moksleiviams 2020–2021 mokslo metais bus skelbiama po mokymų, kuriuos šįkart pedagogams organizuos savivaldybių Švietimo centrai.

Nespėjote užsiregistruoti, bet norėtumėte prisijungti prie projekto? Parašykite mums el. paštu mokykloms@sodra.lt

 
Suskleisti
Atnaujinimo data: 2021-03-19
Ar informacija naudinga?

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!