Covid_green_backgraund.svg

Ligos išmokos skyrimas paskyrus privalomą izoliaciją suaugusiam asmeniui

Jeigu suaugęs dirbantis asmuo lankėsi koronaviruso paveiktoje šalyje arba turėjo sąlytį su COVID-19 užsikrėtusiu žmogumi, jam gali būti skiriama privaloma izoliacija, išduodamas nedarbingumo pažymėjimas ir mokama ligos išmoka.

Ligos išmoka priklauso, jei Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) paskiria privalomą izoliaciją suaugusiam asmeniui ir jis privalomos izoliacijos laikotarpiu neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu bei jam nėra paskelbta prastova. Tačiau sąlytį savo šeimoje turėjusiam asmeniui išduodant nedarbingumą NVSC pažymos nebereikia, bet tik tuomet, jei šeimos narys, su kuriuo asmuo turėjo sąlytį, gyvena kartu ir yra prirašytas prie tos pačios pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos.

Svarbu! Nedarbingumas neišduodamas ir ligos išmoka nemokama, jeigu privaloma izoliacija paskiriama po vizito užsienio šalyje, kuri jau išvykimo metu buvo įtraukta į koronaviruso paveiktų šalių sąrašą. Išimtis taikoma – tai yra nedarbingumas suteikiamas ir ligos išmoka mokama – jeigu į paveiktą šalį vykstama profesiniais, tarnybos, darbo tikslais.

Kai suaugusiam asmeniui yra skiriama privaloma izoliacija, bet nedarbingumo pažymėjimas negali būti išduodamas, jam gali būti išduodama medicininė pažyma, pateisinanti neatvykimą į darbą, tačiau ligos išmokos tokiais atvejais nemokamos.

Norint gauti nedarbingumo pažymėjimą reikia nuotoliniu būdu kreiptis į savo šeimos gydytoją ar asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

 

Suskleisti

Ligos išmoka paskyrus privalomą izoliaciją suaugusiam asmeniui siekia 62,06 proc. nuo atlyginimo „ant popieriaus“.

Suskleisti

Privalomos izoliacijos laikotarpiui, bet ne ilgiau nei 14 kalendorinių dienų nuo atvykimo į Lietuvą ar nuo paskutinės sąlyčio su užsikrėtusiuoju dienos pagal NVSC šeimos gydytojui pateiktą pažymą. Jeigu sąlytis buvo su kartu gyvenančiu ir užsikrėtusiu šeimos nariu, prirašytu prie tos pačios pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos – tuomet nuo paskutinės sąlyčio dienos su šeimos nariu 14 kalendorinių dienų.

Suskleisti

Savarankiškai dirbančiam asmeniui ligos išmoka dėl saviizoliacijos yra mokama, jei tik jis turi sukaupę bent 3 mėnesių ligos socialinio draudimo stažą per paskutinius metus arba ne trumpesnį nei 6 mėnesių stažą per paskutinius dvejus metus.

Suskleisti
Atnaujinimo data: 2020-11-30
Ar informacija naudinga?

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!