Covid_green_backgraund.svg

Ligos išmokos skyrimas asmenims, prižiūrintiems senjorus ir žmones su negalia

Ligos išmoka bus mokamos už suaugusių asmenų su negalia ar senjorų priežiūrą, kai dėl ekstremalios situacijos ir (ar) karantino laikinai nebeveikia žmonėms su negalia ar senjorams skirti dienos centrai.

Suskleisti

Ligos išmoka priklauso:

  • Prižiūrint negalią turintį asmenį nedarbingumo pažymėjimas gali būti suteikiamas tėvams ar globėjams;
  • Kai atsiranda būtinybė prižiūrėti pensinio amžiaus sulaukusį neįgalų asmenį, nedarbingumo pažymėjimas gali būti suteikiamas senjoro sutuoktiniui, vaikams, globėjams.

Svarbu! Teisę gauti ligos išmokas turi dirbantieji, kurie turi sukaupę bent 3 mėnesių ligos socialinio draudimo stažą per paskutinius metus arba ne trumpesnį nei 6 mėnesių stažą per paskutinius dvejus metus.

Suskleisti

Ligos išmoka už asmens su negalia ar senjoro priežiūrą siekia 65,94 proc. nuo atlyginimo „ant popieriaus“.

Suskleisti

Iki pradės vėl veikti dienos centrai, teikiantys dienos ar trumpalaikę socialinę globą. Iš pradžių nedarbingumo pažymėjimas išduodamas iki 28 kalendorinių dienų, bet ne ilgiau nei atšaukiama ekstremali situacija ir karantinas. Jei ekstremali situacija ar karantinas tęsiasi, o įstaigos durų neatveria, nedarbingumas gali būti pratęsiamas po 14 kalendorinių dienų.

Svarbu! Informacija apie nestacionarinių socialinių paslaugų įstaigų (dienos centrų) veiklos  sustabdymą  dėl ekstremaliosios situacijos ir (ar) karantino yra skelbiama Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos tinklapyje. Ši informacija yra nuolat atnaujinama.

Suskleisti
Atnaujinimo data: 2020-11-06
Ar informacija naudinga?

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!