Protmusis.png

Protų kovų gimnazijų lyga

Protų kovų 2019–2020 m. sezonas

Jau šį rudenį pakviesime projekto „Nepamiršk parašiuto“ dalyvius registruotis smagioms ir įdomioms protų kovoms.

Kol laukiame naujojo starto – kviečiame pasidomėti, kaip vyko sumaniausiųjų varžytuvės 2018–2019 mokslo metais.

Suskleisti
SUPERfinale nugalėjo KTU gimnazijos komanda!

Stipriausia komanda šiemet – Kauno KTU gimnazijos III, o tarp geriausiųjų – Šiaulių J. Janonio, Kaišiadorių A. Brazausko, Vilniaus Mykolo Biržiškos ir „Saulės“ privačios gimnazijos komandos.

Nugalėtojų - KTU gimnazijos - komanda.

Iš viso protų kovose varžėsi daugiau kaip pusantro šimto moksleivių komandų, suskirstytų į 12-ą divizionų. SUPERfinale susitiko Žirmūnų, Kauno technologijos universiteto, Šiaulių J. Janonio, Mykolo Biržiškos, Joniškio „Aušros“, Kaišiadorių A. Brazausko, Viduklės S. Stanevičiaus, Vilkaviškio „Aušros“, Želvos, Lazdijų M. Gustaičio, Anykščių Jono Biliūno,  „Saulės“ privačios, Rumšiškių A. Baranausko, Mažeikių Merkelio Račkausko, Vydūno, Jonavos J. Ralio, Varėnos „Ąžuolo“, Vytauto Žemkalnio gimnazijų komandos.

Į SUPERfinalą pateko 10 komandų, kurios buvo stipriausios savo regione, likusios 10 komandų pasirodė geriausiai visos Lietuvos kontekste.

„Gimnazijų lyga šį sezoną sugrįžo su dviguba energija nes įgijo energingą ir smagią partnerę – „Sodrą“. Mūsų vertybės ir tikslai sutampa – daryti viską, kad talentingai gimnazistai turėtų erdvę save realizuoti, išmoktų žaisti komandiškai, turėtų motyvaciją tobulėti ir galimybę išnaudoti savo žinias.

Man atrodo, kad sezonas praėjo su gera nuotaika, tokia buvo ir svarbiausia kova – superfinalas. Kai susitinka geriausi iš geriausių visko gali nutikti, bet ši  šventė neabejotinai skirta visiems jos dalyviams. Ir šitas bendrumo jausmas pats smagiausias“, – apie SUPERfinalo vainikuotą Gimnazijų lygos „Nepamiršk parašiuto“ sezoną kalbėjo Robertas Petrauskas.

Jaunimo švietimo projektas „Nepamiršk parašiuto“ – tai „Sodros“ iniciatyva padėti ugdyti moksleivių  finansinį raštingumą ir didinti jaunų žmonių supratimą apie jų socialines garantijas, rizikas ir jų įtaką kiekvieno žmogaus gyvenimui. Šiame projekte 2018–2019 mokslo metais dalyvauja apie 150 pedagogų ir tūkstančiai moksleivių iš visos Lietuvos. Svarbi informacija integruojama į pamokas, klasės valandėles ir panašiai. Paprastai, patraukliai ir suprantamai pateikiama ji pasiekia tūkstančius moksleivių visoje Lietuvoje.

„Būdami savo sričių specialistai pasistengėme iššifruoti burtažodį „valstybinis socialinis draudimas“, o aktyvūs mokytojai šiomis žiniomis dalijasi su moksleiviais. Sužinoti ir suprasti, kaip veikia socialinio draudimo sistema, niekada nėra per anksti. Įvairūs tiek tarptautinių, tiek Lietuvos institucijų ir organizacijų atliekami visuomenės finansinio raštingumo tyrimai tik parodo, kad ši iniciatyva yra labai reikalinga ir geriausias laikas jai yra dabar“, – sakė „Sodros“ direktoriaus funkcijas vykdantis Ježy Miskis.

Siekdama, kad projektas „Nepamiršk parašiuto“ būtų ne tik naudingas, bet ir įtraukiantis bei įdomus patiems moksleiviams, pernai „Sodra“ suvienijo jėgas su kūrybinguoju Robertu Petrausku ir jo komanda. Taip 2018–2019 mokslo metais atgimė Lietuvos gimnazijų protų kovų lyga, šiemet pavadinta „Nepamiršk parašiuto“.

Projektą „Sodra“ įgyvendina bendradarbiaudama su Jaunimo reikalų departamentu, KTU Socialinių ir humanitarinių mokslų ir menų fakultetu, KTU Edukacinės kompetencijos centru, Lietuvos savivaldybių asociacija. Prie projekto prisijungė ir organizacija Lietuvos Junior Achievement, ekonominio švietimo ir verslumo ugdymo programų lyderė Lietuvoje.

Projektas „Nepamiršk parašiuto“ kviečia prisijungti visus moksleivius ir mokytojus, norinčius sužinoti daugiau apie valstybinį socialinį draudimą, pirmąjį darbą ir jo iššūkius, samdomo ir savarankiško darbo skirtumus, įmokas ir mokesčius, socialines garantijas ir pan.  Norintieji dalyvauti projekte turėtų kreiptis el. paštu mokykloms@sodra.lt

Suskleisti
Protų kovų „Nepamiršk parašiuto“ SUPERfinale susirungs 20 geriausių komandų

Po penktojo, finalinio, žaidimo paaiškėjo, kad SUPERfinale susitiks Žirmūnų, Kauno technologijos universiteto, Šiaulių J. Janonio, Mykolo Biržiškos, Joniškio „Aušros“, Kaišiadorių A. Brazausko, Viduklės S. Stanevičiaus, Vilkaviškio „Aušros“, Želvos, Lazdijų M. Gustaičio, Anykščių Jono Biliūno, „Saulės“ privačios, Rumšiškių A. Baranausko, Mažeikių Merkelio Račkausko, Vydūno, Jonavos J. Ralio, Varėnos „Ąžuolo“, Vytauto Žemkalnio gimnazijų komandos. Į finalą pateko 10 komandų, kurios buvo stipriausios savo regione, likusios 10 komandų pasirodė geriausiai visos Lietuvos kontekste.

Projektas „Nepamiršk parašiuto“ kviečia prisijungti visus moksleivius ir mokytojus, norinčius sužinoti daugiau apie valstybinį socialinį draudimą, pirmąjį darbą ir jo iššūkius, samdomo ir savarankiško darbo skirtumus, įmokas ir mokesčius, socialines garantijas ir pan.  Norintieji dalyvauti projekte turėtų kreiptis el. paštu mokykloms@sodra.lt

Suskleisti
Informacija dalyviams

Pusiaukėlė jau pasiekta - ketvirtasis įskaitinis žaidimas vyks vasario 28 d. 16 val. šiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Mažeikiuose, Alytuje, Tauragėje, Utenoje ir Vilkaviškyje.

Užsiregistravusių ir protų kovose dalyvaujančių komandų sąrašus rasite šioje nuorodoje.

 

Suskleisti
Čempionato pusiaukėlė

Po truputį, pamažu priėjome Lietuvos gimnazijų lygos protų kovų „Nepamiršk parašiuto“ pusiaukėlę. Prieš akis - vos vienas įskaitinis žaidimas ir mažasis žaidimo finalas, po kurio, žinoma, susitiksime SUPERfinale.

Taip po 3 įvykusių įskaitinių žaidimų atrodo turnyrinė lentelė:

 

 

 

 

Suskleisti
Po antrojo žaidimo - lyderių rokiruotė

Gruodžio 20 d. įvyko antrasis įskaitinis žaidimas. Jo lyderiai - Mykolo biržiškos gimnazijos komada. Vos vienu tašku jiems nusileido ir, surinkę 39 taškus, antrąją vietą tarp praėjusio žaidimo lyderių užėmė Kauno technologijos universiteto gimnazijos komanda.

Kiek kitoks vaizdas šalies čempionato įskaitoje. Čia, surinkę 228 taškus, pirmoje vietoje tvirtai laikosi Kauno technologijos universiteto gimnazijos komanda. Lyderių dešimtuke po 2 žaidimų taip pat yra Žirmūnų gimnazijos (Vilnius), Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos, Šiaulių J. Janonio gimnazijos,  Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos, Mykolo Biržiškos gimnazijos (Vilnius) ir Klaipėdos Vydūno gimnazijos komandos.

Visų komandų turnyrinę rezultatų lentelę rasite šioje nuorodoje.

Kitas įskaitinis žaidimas vyks sausio 24 d. Pasiruošt, dėmesio, skrendam!

Suskleisti
Pirmojo įskaitinio žaidimo lyderiai - vilniečiai

Pirmajame įskaitiniame protų kovų gimnazijų lygos „Nepamiršk parašiuto“ žaidime, vykusiame lapkričio 22 d. dvylikoje divizionų 10 Lietuvos miestų, daugiausia taškų pelnė Vilniaus Žirmūnų gimnazijos komanda.

Surinkę net 49 taškus Žirmūnų gimnazijos moksleiviai aplenkė puikiai pasirodžiusią Kauno technologijos universiteto gimnazijos komandą, kuriai pavyko pelnyti 44 taškus. Į geriausiai šįkart pasirodžiusių komandų 11-uką pakliuvo ir Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos, Šiaulių J. Janonio gimnazijos, VDU „Rasos“ gimnazijos, Mykolo Biržiškos gimnazijos (Vilnius), Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos, Vydūno gimnazijos (Klaipėda), Anykščių Jono Biliūno gimnazijos komandos.

Visų komandų turnyrinę rezultatų lentelę rasite šioje nuorodoje.

Kitas įskaitinis žaidimas vyks gruodžio 20 d. Pasiruošt, dėmesio, skrendam!

Suskleisti
Atnaujinimo data: 2019-07-17
Ar informacija naudinga?

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!