antra.svg

Nedalyvauju pensijų kaupime, bet noriu dalyvauti

Įtraukimas į kaupimo sistemą buvo pasitelktas kaip viena veiksmingiausių priemonių norint paskatinti žmones kaupti, jeigu jie iki šiol dar nekaupė. Tačiau tai jokiu būdu nėra prievartinis mechanizmas, nes bet kuris dirbantysis turi teisę atsisakyti kaupti, jeigu to nenori ar turi kitų prioritetų.

Dirbantys gyventojai iki 40 metų, kurie iki šiol nekaupė, nuo sausio 1 d. bus įtraukiami į antrosios pakopos pensijų kaupimo sistemą atsitiktine tvarka parinktoje pensijų kaupimo bendrovėje.

Suskleisti

Galiu nieko nedaryti ir pradėti kaupti pensiją „Sodros“ atsitiktine tvarka parinktoje bendrovėje.

Neatsisakius dalyvauti pensijų kaupime pensijų įmokos pradedamos skaičiuoti nuo įtraukimo į pensijų kaupimą metų liepos 1 d.

Jei apsisprendėte dalyvauti pensijų kaupime:

  • negalėsite nutraukti dalyvavimo pensijų kaupime iki sukaksite senatvės pensijos amžių arba Jums bus paskirta išankstinė senatvės pensija;
  • sukakus senatvės pensijos amžių (arba paskyrus išankstinę senatvės pensiją) pensijų fonde sukauptos lėšos Jums bus išmokamos Pensijų kaupimo įstatyme numatytais būdais.

 

Galiu sudaryti pensijų kaupimo sutartį su norima pensijų kaupimo bendrove.

Pensijų kaupimo sutartį su pasirinkta pensijų kaupimo bendrove galite sudaryti anksčiau, nelaukiant įtraukimo į kaupimo sistemą atsitiktine tvarka.

Suskleisti

Jūs, nelaukiant įtraukimo į kaupimo sistemą, galite sudaryti sutartį su pasirinkta kaupimo bendrove pasirenkant Jums priimtiną pensijų fondą. Iki birželio 30 d. turite pateikti prašymą pasirinktai pensijų kaupimo bendrovei.

Jeigu atsisakysite dalyvauti pensijų kaupime iki birželio 30 d., po šio termino galėsite sudaryti pensijų kaupimo sutartį savarankiškai su pasirinkta pensijų kaupimo bendrove.

Suskleisti

Metai

Pensijų kaupimo įmokos dydis procentais (nuo dalyvio pajamų, nuo kurių skaičiuojamos valstybinio socialinio draudimo įmokos)

Iš valstybės biudžeto lėšų už pensijų kaupimo dalyvį mokamos pensijų įmokos dydis procentais (nuo šalies vidutinio darbo užmokesčio vidurkio)* 

2021

2,4

0,9

2022

2,7

1,2

2023 ir vėliau

3

1,5

* Šalies vidutinio darbo užmokesčio, pagal kurį bus apskaičiuojama iš valstybės biudžeto lėšų už pensijų kaupimo dalyvį pervedama įmoka, 2021 m. – 1 307 Eur (Lietuvos statistikos departamento paskelbto užpraeitų metų keturių ketvirčių šalies ūkio darbuotojų vidutinio mėnesinio bruto darbo užmokesčio vidurkis).

1 pavyzdys:

Jei asmuo uždirba 1 000 Eur (neatskaičius mokesčių) per mėnesį, tai 2021 m. jo pensijų kaupimo įmoka bus 24 Eur (1 000 x 2,4 proc. = 24 Eur). Iš valstybės biudžeto lėšų už jį į pensijų fondą bus pervedama dar 11,76 Eur (1 307 x 0,9 proc. = 11,76 Eur). Iš viso per mėnesį būtų skiriama kaupti 35,76 Eur.

Jūs iš karto galite pasirinkti kaupti 3 proc. nelaukdami trejų metų. Apie tai turėtumėte informuoti pensijų kaupimo bendrovę ne vėliau kaip iki 2021 m. liepos mėn. pabaigos. 

2 pavyzdys:

Jei asmuo uždirba 1 000 Eur (neatskaičius mokesčių) per mėnesį, tai jo pensijų įmoka bus 30 Eur (1 000 x 3 proc. = 30 Eur). Iš valstybės biudžeto lėšų už jį į pensijų fondą bus pervedama dar 19,61 Eur (1 307 x 1,5 proc. = 19,61 Eur). Iš viso per mėnesį būtų skiriama kaupti 49,61 Eur.

Suskleisti

Susidūrę su finansiniais sunkumais galėsite sustabdyti įmokų mokėjimą. Įmokų mokėjimas gali būti stabdomas ne trumpesniam kaip 1 mėn. ir ne ilgesniam kaip 12 mėn. laikotarpiui per visą kaupimo laikotarpį. 

Prašymą dėl įmokų mokėjimo sustabdymo reikia pateikti pensijų kaupimo bendrovei, su kuria sudaryta pensijų kaupimo sutartis. Pasibaigus šiam laikui, įmokų mokėjimas bus atnaujinamas.

Suskleisti
Atnaujinimo data: 2020-12-28
Ar informacija naudinga?

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!