antra.svg

Nedalyvauju pensijų kaupime ir nenoriu dalyvauti

Dirbantys gyventojai iki 40 metų, kurie iki šiol nekaupė, nuo sausio 1 d. yra įtraukiami į antrosios pakopos pensijų kaupimo sistemą atsitiktine tvarka parinktoje pensijų kaupimo bendrovėje.

Įtraukimas į kaupimo sistemą buvo pasitelktas kaip viena veiksmingiausių priemonių norint paskatinti žmones kaupti, jeigu jie iki šiol dar nekaupė. Tačiau tai jokiu būdu nėra prievartinis mechanizmas, nes bet kuris dirbantysis turi teisę atsisakyti kaupti, jeigu to nenori ar turi kitų prioritetų.

 

Suskleisti
Jeigu nedalyvaujate pensijų kaupime ir nuo š. m. sausio 1 d. esate informuotas apie įtraukimą į antrosios pakopos pensijų kaupimo sistemą (per asmeninę „Sodros“ paskyrą gyventojui ar registruotu laišku), iki š. m. birželio 30 d. „Sodrai“ turite pateikti atsisakymą (prašymą dėl pensijų kaupimo).
 
Tai padaryti galite:
  • Internetu, prisijungę prie asmeninės „Sodros” paskyros gyventojui ir pasirinkę prašymą dėl pensijų kaupimo. Pateikę prašymą gausite žinutę apie prašymo priėmimą.
  • Atvykę į bet kurį „Sodros“ priimamąjį. Prieš atvykstant, reikia iš anksto užsiregistruoti vizitui. Tai padaryti galite internetu arba telefonu (+370) 5 250 0883. Atvykę su savimi turėkite asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. 
  • Paštu – prašymo formą galima atsisiųsti čia. Siunčiant paštu, prie prašymo būtina pridėti notaro, seniūnijos aptarnaujamos teritorijos seniūno ar kita įstatymų nustatyta tvarka patvirtintą prašymą teikiančio asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją. 
 
 Svarbu! Jeigu raštu nepateiksite savo atsisakymo iki š. m. birželio 30 d., bus laikoma, kad Jūs sutinkate dalyvauti pensijų kaupime ir nuo liepos mėn. į pensijų fondą bus pervedamos Jūsų įmokos. Tokiu atveju, nuo š. m. liepos 1 d. pradėsite dalyvauti pensijų kaupime.
Suskleisti
Atnaujinimo data: 2024-03-18
Ar informacija naudinga?

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!