antra.svg

Nedalyvauju pensijų kaupime ir nenoriu dalyvauti

Įtraukimas į kaupimo sistemą buvo pasitelktas kaip viena veiksmingiausių priemonių norint paskatinti žmones kaupti, jeigu jie iki šiol dar nekaupė. Tačiau tai jokiu būdu nėra prievartinis mechanizmas, nes bet kuris dirbantysis turi teisę atsisakyti kaupti, jeigu to nenori ar turi kitų prioritetų.

Dirbantys gyventojai iki 40 metų, kurie iki šiol nekaupė, nuo sausio 1 d. yra įtraukiami į antrosios pakopos pensijų kaupimo sistemą atsitiktine tvarka parinktoje pensijų kaupimo bendrovėje.

Suskleisti

Prašymą asmeninėje „Sodros“ paskyroje mato tik tie, kurie buvo įtraukti į pensijų kaupimą, jei nematote prašymo Jūs nesate įtrauktas į kaupimą ir negalite pateikti prašymo. 

Iki įtraukimo į dalyvavimą pensijų kaupime birželio 30 d. apie tai turite informuoti „Sodrą“. Tai galite padaryti šiais būdais:

  • interneto svetainėje www.sodra.lt, prisijungę prie asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojui, pateikę prašymą dėl pensijų kaupimo (Prašymai → Pensijų kaupimas → Prašymas dėl pensijų kaupimo) arba (Prašymai → Bendrojo pobūdžio prašymai);
  • atvykdami į bet kurį „Sodros“ skyrių.

 

 SVARBU:

  • Pateikus prašymą Jums bus atsiųsta žinutė apie prašymo priėmimą.
  • Svarbu! Įtraukimas į kaupimo sistemą bus kartojamas kas 3 metus iki asmuo sulauks 40 metų.
  • Asmenims, jau sukakusiems 40 metų ir nedalyvaujantiems pensijų kaupime, prašymo teikti nereikia.
Suskleisti
Atnaujinimo data: 2021-03-19
Ar informacija naudinga?

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!