Covid_green_backgraund.svg

Ligos išmokos mokėjimas anūkus prižiūrintiems seneliams

Ar gali ligos išmoką gauti seneliai?

Nuo šiol ligos išmoką sveiko vaiko – darželinuko, priešmokyklinuko ar pradinuko – priežiūrai, kai ugdymo įstaigoje nustatomas infekcijos plitimą ribojantis režimas, gali gauti ir dirbantys seneliai, jeigu vaiko tėvai, įtėviai, globėjai negali pasinaudoti galimybe dirbti nuotoliniu būdu ir jeigu jiems nėra paskelbta prastova.

Iki šiol ligos išmokos už sveiko vaiko priežiūrą buvo mokamos tėvams, įtėviams, globėjams bei budintiems globotojams.

Suskleisti
Ar dirbantiems seneliams bus išduotas nedarbingumo pažymėjimas vaiko priežiūrai (slaugai), kai abu tėvai turės nedarbingumo pažymėjimus dėl saviizoliacijos?
  • Sveikam vaikui prižiūrėti, kai abiem tėvams nedarbingumo pažymėjimai išduoti dėl saviizoliacijos, nedarbingumo pažymėjimai seneliams neišduodami
  • Vaikui slaugyti (sergančiam vaikui prižiūrėti), kai abiem tėvams nedarbingumo pažymėjimai išduoti dėl saviizoliacijos, nedarbingumo pažymėjimai seneliams gali būti išduoti. 
Suskleisti
Ar galės dirbantys seneliai gauti nedarbingumo pažymėjimą prižiūrėti mažus bei vyresnius negalią turinčius vaikus?

Į vaikų priežiūrą, kai paskelbiama ekstremali situacija arba karantinas, įtraukiami dirbantys seneliai – jie galės gauti nedarbingumo pažymėjimą ir ligos išmoką sveiko darželinuko, priešmokyklinuko, pradinuko ar ugdymo įstaigą lankančio vaiko su negalia iki 21 metų priežiūrai, tačiau tik tuo atveju, kai abu tėvai (ar turimas vienas iš jų) nesinaudoja nuotoliniu darbu arba jiems (jam) darbdavys nepaskelbė prastovos pagal DK 47 str. 1 d. 2 p.

Nedarbingumo pažymėjimas išduodamas kol tęsiasi ekstremali padėtis arba karantinas.

Suskleisti
Vieniša mama augina 3 vaikus: darželinuką ir 2 pradinukus. Ar karantino laikotarpiu gali būti išduotas nedarbingumo pažymėjimas ir mamai, ir dirbančiam seneliui. Ar abiems bus mokamos išmokos?

Paskelbus ekstremaliąją situaciją ar karantiną ir dėl to atsiradus būtinybei prižiūrėti pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ar pradinio ugdymo programą ugdomą vaiką, seneliui (senelei) nedarbingumo pažymėjimas išduodamas, kai abu tėvai arba turimas vienas iš jų negali pasinaudoti nuotoliniu darbu arba jiems nėra paskelbta prastova. Kadangi mamai išduotas nedarbingumo pažymėjimas vaiko priežiūrai (mama nedirba), seneliams NP neišduodami ir ligos išmoka nemokama.

 

Suskleisti
Šeimoje yra 2 vaikai – 4 mėn. ir 7 metų. Mama yra vaiko priežiūros atostogose ir gauna išmoką, tėtis dirba. Ar gali vienas iš senelių kreiptis dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo 7 metų vaiko priežiūrai?

Paskelbus ekstremaliąją situaciją ar karantiną ir dėl to atsiradus būtinybei prižiūrėti pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ar pradinio ugdymo programą ugdomą vaiką, seneliui (senelei) nedarbingumo pažymėjimas išduodamas, kai abu tėvai negali pasinaudoti nuotoliniu darbu arba jiems nėra paskelbta prastova. Kadangi mama yra vaiko priežiūros atostogose su vienu vaiku, seneliams nedarbingumo pažymėjimas kito vaiko priežiūrai neišduodamas ir ligos išmoka nėra mokama.

Suskleisti
Ar gali būti mokama ligos išmoka dirbantiems seneliams, dėl būtinybės prižiūrėti darželinuką anūką, kai mama yra kito vaiko priežiūros atostogose ir išsituokusi (teismo sprendimu abiejų vaikų gyvenamoji vieta nustatyta su mama)?

Paskelbus ekstremaliąją situaciją ar karantiną ir dėl to atsiradus būtinybei prižiūrėti pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ar pradinio ugdymo programą ugdomą vaiką, seneliui (senelei) nedarbingumo pažymėjimas išduodamas, kai tėvai negali dirbti nuotolinio darbo arba jiems nėra paskelbta prastova. Kadangi mama yra vaiko priežiūros atostogose, vienam iš senelių nedarbingumo pažymėjimas nėra išduodamas ir ligos išmoka nemokama.

Suskleisti
Atnaujinimo data: 2020-03-26
Ar informacija naudinga?

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!