Kaip-idarbinti-asmeni.png

Noriu įdarbinti asmenį

Pasirašykite su darbuotoju darbo sutartį, kurios pagrindu darbuotojas pas Jus dirbs.

Suskleisti

Jūs vieną kartą pateikiate 1-SD1-SD„Sodrai“ teikiamas pranešimas (pranešimas apie valstybinio socialinio draudimo pradžią), kuriuo „Sodra“ informuojama apie naujai priimtą darbuotoją. Pranešimą reikia pateikti ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki numatytos darbo pradžios. pranešimą (pranešimas apie asmens socialinio draudimo pradžią). Pranešimą turite pateikti elektroniniu būdu bei jį pasirašyti el. kvalifikuotu parašu (vykti į „Sodros“ skyrių nebūtina).

Atkreipkite dėmesį, kad 1-SD formoje būtina pažymėti darbuotojo profesiją, pagal Lietuvos profesijų klasifikatorių, kurį galite rasti čia.

 Svarbu! Jeigu asmuo neturi lietuviško asmens kodo, prieš teikiant 1-SD pranešimą, darbdavys „Sodrai“ turi pateikti darbuotojo asmens tapatybę patvirtinančią dokumento kopiją per asmeninę „Sodros“ paskyrą draudėjui pasirinkus: Dokumentai – Įkelti papildomą informaciją – Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas.

Suskleisti

1–SD pranešimą pateikti reikia ne vėliau nei vieną dieną prieš darbuotojui pradedant dirbti.

Pavyzdžiui, jei su darbuotoju pasirašėte darbo sutartį ir jis oficialiai pradeda dirbti 2022 metų balandžio 3 dieną, tuomet 1-SD1-SD„Sodrai“ teikiamas pranešimas (pranešimas apie valstybinio socialinio draudimo pradžią), kuriuo „Sodra“ informuojama apie naujai priimtą darbuotoją. Pranešimą reikia pateikti ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki numatytos darbo pradžios. pranešimą „Sodrai” turite pateikti 2022 metų balandžio 2 dieną.

Nuo tos dienos asmuo fiksuojamas „Sodros“ informacinėje sistemoje ir jam pradedamos skaičiuoti Valstybinio socialinio draudimo įmokos.

Suskleisti
  • 1-SD1-SD„Sodrai“ teikiamas pranešimas (pranešimas apie valstybinio socialinio draudimo pradžią), kuriuo „Sodra“ informuojama apie naujai priimtą darbuotoją. Pranešimą reikia pateikti ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki numatytos darbo pradžios. pranešimas (pranešimas apie valstybinio socialinio draudimo pradžią) teikiamas vieną kartą.
  • Įdarbinus darbuotoją/darbuotojus kas mėnesį turite teikti SAMSAMKiekvieną mėnesį „Sodrai“ teikiamas pranešimas apie darbuotojams apskaičiuotus atlyginimus bei valstybinio socialinio draudimo įmokas. Pranešimas už einamąjį mėnesį teikiamas iki kito mėnesio 15 dienos. pranešimą - informaciją apie darbuotojams priskaičiuotus atlyginimus bei valstybinio socialinio draudimo įmokas. Šiuos pranešimus už einamąjį mėnesį turite pateikti iki sekančio mėnesio 15 dienos.

Pavyzdžiui, jei teikiate pranešimą apie savo darbuotojus ir jiems priskaičiuotas pajamas už 2024 metų vasario mėnesį, šis pranešimas „Sodrai“ turi būti pateiktas iki 2024 metų kovo 15 dienos. 

SAM pranešime pateiktos Valstybinio socialinio draudimo įmokos į „Sodros“ surenkamąsias sąskaitas taip pat turi būti pervestos iki kovo 15 d.

  • Atleidžiant darbuotoją „Sodrai” teikiamas 2-SD2-SD„Sodrai“ teikiamas pranešimas (apie valstybinio socialinio draudimo pabaigą), kuriuo „Sodra“ informuojama apie atleistą darbuotoją. Pranešimą reikia pateikti ne vėliau nei sekančią darbo dieną po darbo sutarties nutraukimo su darbuotoju. pranešimas  (pranešimas apie valstybinio socialinio draudimo pabaigą). Šis pranešimas turi būti pateikiamas per 1 darbo dieną nuo atleidimo dienos.
Suskleisti
Atnaujinimo data: 2024-02-20
Ar informacija naudinga?

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!