antra.svg

Nedalyvauju pensijų kaupime ir nenoriu dalyvauti

Ar nuo sausio 1 d. būsiu privalomai įtrauktas į dalyvavimą pensijų kaupime?

Įtraukimas į kaupimo sistemą buvo pasitelktas kaip viena veiksmingiausių priemonių norint paskatinti žmones kaupti, jeigu jie iki šiol dar nekaupė. Tačiau tai jokiu būdu nėra prievartinis mechanizmas, nes bet kuris dirbantysis turi teisę atsisakyti kaupti, jeigu to nenori ar turi kitų prioritetų.

Dirbantys gyventojai iki 40 metų, kurie iki šiol nekaupė, nuo sausio 1 d. yra įtraukiami į antrosios pakopos pensijų kaupimo sistemą atsitiktine tvarka parinktoje pensijų kaupimo bendrovėje.

Suskleisti
Kokius veiksmus reikia atlikti, jeigu nenoriu dalyvauti pensijų kaupime?

Prašymą asmeninėje „Sodros“ paskyroje mato tik tie, kurie buvo įtraukti į pensijų kaupimą, jei nematote prašymo Jūs nesate įtrauktas į kaupimą ir negalite pateikti prašymo. 

Iki kiekvienų metų birželio 30 d. apie tai turite informuoti „Sodrą“. Tai galite padaryti šiais būdais:

 

  Svarbu! Įtraukimas į kaupimo sistemą bus kartojamas kas 3 metus iki asmuo sulauks 40 metų.

  Asmenims, jau sukakusiems 40 metų ir nedalyvaujantiems pensijų kaupime, prašymo teikti nereikia.

Suskleisti
Dažniausiai užduodami klausimai

2019 metais nutraukimo terminas jau pasibaigė.

Dėmesio: Prašymą asmeninėje „Sodros“ paskyroje mato tik tie, kurie buvo įtraukti į pensijų kaupimą, jei nematote prašymo Jūs nesate įtrauktas į kaupimą ir negalite pateikti prašymo. 

Jei nenorėsite dalyvauti pensijų kaupime, Jums reikės užpildyti prašymą, kuriuo atsisakote būti įtraukti į pensijų kaupimą. Tai galėsite padaryti iki einamųjų metų birželio 30 d. apačioje nurodytu būdu:

  1. Prisijunkite prie  asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojui. Tai galima padaryti su elektroninės bankininkystės arba elektroninio parašo priemonėmis.
  2. Užpildykite skiltį „Nustatymai“. Iš jos esantys duomenys keliaus į Jūsų teikiamus prašymus, kad jų nereiktų nuolat įvedinėti iš naujo.
  3. Pasirinkite kairėje esančio menių punktą „Prašymai“.
  4. Atsivėrusiame lange pasirinkite „Pensijų kaupimas“.
  5. Raskite formą „Prašymas dėl pensijų kaupimo“.
  6. Atsidarius šį prašymą spauskite „Tikrinti“. Jei esama klaidų, trūkstamą informaciją patikslinkite ir spauskite „Pateikti“.
  7. Skiltyje „Žinutės“ netrukus gausite informaciją apie pateikto prašymo būseną. Vėliau šioje skiltyje nuolat būsite informuojamas apie jūsų prašymo nagrinėjimo eigą ir priimtą sprendimą.

  Nustatymų skiltyje galite įrašyti savo elektroninio pašto adresą, kuriuo būsite informuojamas apie naujas žinutes Jūsų asmeninėje „Sodros“ paskyroje gyventojui.

  Asmenims, jau sukakusiems 40 metų ir nedalyvaujantiems pensijų kaupime, prašymo teikti nereikia.

Dalintis
Suskleisti
Atnaujinimo data: 2019-07-02
Ar informacija naudinga?

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!