Jei turite meno kūrėjo statusą, esate darbingo amžiaus ir neturite draudžiamųjų pajamų arba jų suma per kalendorinius metus mažesnė už 12 MMAMMAMinimalioji mėnesinė alga nuo 2024 m. sausio 1 d. – 924 Eur., jūs esate draudžiamas:

  • Pensijų socialiniu draudimu valstybės lėšomis.
  • Ligos ir motinystės socialiniu draudimu valstybės lėšomis.
Suskleisti

Kultūros ministerija teikia „Sodrai“ duomenis apie tai, kam suteiktas meno kūrėjo statusas.

   Jeigu Jūsų, kaip meno kūrėjo, draudžiamos pajamos yra mažesnės nei minimalus darbo uždarbis  – trūkstamą draudžiamą sumą jums padengia valstybė savo lėšomis.

 

Valstybės lėšomis esate draudžiamas, jei tenkinate šias sąlygas:

  1. Neturėjote draudžiamųjų pajamų („Sodra“ apskaičiuoja jūsų  socialinio draudimo įmokas pensijų socialiniam draudimui bei ligos, motinystės socialiniam draudimui už praėjusį mėnesį nuo minimaliosios mėnesinės algos).
  2. Turėjote draudžiamųjų pajamų, tačiau jos yra mažesnės nei minimalus mėnesio atlyginimas („Sodra“ apskaičiuoja jūsų socialinio draudimo įmokas nuo skirtumo, gauto iš atitinkamų mėnesių minimaliųjų mėnesinių algų sumos atėmus jūsų turėtas draudžiamąsias pajamas. Kitaip tariant, „Sodra“ sumoka įmokų skirtumą, kurių jums trūksta iki minimalios mėnesio algos).
  3. Turėjote draudžiamųjų pajamų, tačiau buvote draudžiamas kitų rūšių draudimu (ne pensijų, ligos ir motinystės socialiniu draudimu) . „Sodra“ apskaičiuoja jūsų socialinio draudimo įmokas nuo minimaliosios mėnesinės algos toms draudimo rūšims, kuriomis nebuvote draustas, o toms, kuriomis buvote draustas, bet draudžiamosios pajamos buvo mažesnės už atitinkamų mėnesių minimaliųjų algų sumą, socialinio draudimo įmokas apskaičiuoja, kaip nurodyta 2 punkte.

 

  Taip pat Jūs galite būti draudžiamas sveikatos draudimu.

Jūs draudžiamas privalomu sveikatos draudimu valstybės lėšomis, jeigu:

  1. negaunate pajamų pagal autorinę sutartį ir nesate draudžiamas valstybės lėšomis pagal Sveikatos draudimo įstatymą;
  2. nedirbate pagal darbo (tarnybos) sutartį ar savarankiškai ir nemokate sveikatos draudimo įmokų.

 

   Jeigu metų pabaigoje „Sodra“ gauna duomenis apie tai, kad nors valstybė padengė sveikatos draudimą, tačiau jūs gavote pajamų pagal autorinę sutartį ir mokėjote už draudimą – ateinančiam mėnesiui jums sumažinama draudimo įmoka.

Suskleisti
Atnaujinimo data: 2021-03-19
Ar informacija naudinga?

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!