Kaip-idarbinti-asmeni.png

Kaip ĮDARBINTI asmenį?

Ką daryti?

Pasirašykite su darbuotoju darbo sutartį, kurios pagrindu darbuotojas pas Jus dirbs.

Suskleisti
Kokią informaciją turiu pateikti „Sodrai“?

 

  1-SD formoje nepamirškite pažymėti darbuotojo profesijos, pagal Lietuvos profesijų klasifikatorių, kurį galite rasti čia.

Suskleisti
Kada turiu informaciją pateikti „Sodrai“?

1–SD pranešimą pateikti reikia ne vėliau nei vieną dieną prieš darbuotojui pradedant dirbti.

  Pavyzdžiui. jei su darbuotoju pasirašėte darbo sutartį ir jis oficialiai pradeda dirbti 2018 metų liepos 3 dieną, tuomet 1-SD1-SD„Sodrai“ teikiamas pranešimas (pranešimas apie valstybinio socialinio draudimo pradžią), kuriuo „Sodra“ informuojama apie naujai priimtą darbuotoją. Pranešimą reikia pateikti ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki numatytos darbo pradžios. pranešimą Sodrai turite pateikti 2018 metų liepos 2 dieną. Asmuo fiksuojamas „Sodros“ informacinėje sistemoje ir jam pradedamos skaičiuoti Valstybinio socialinio draudimo įmokos.

Suskleisti
Kas kiek laiko turiu informuoti „Sodrą“?
  • 1-SD1-SD„Sodrai“ teikiamas pranešimas (pranešimas apie valstybinio socialinio draudimo pradžią), kuriuo „Sodra“ informuojama apie naujai priimtą darbuotoją. Pranešimą reikia pateikti ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki numatytos darbo pradžios. pranešimas teikiamas vieną kartą.
  • Įdarbinus darbuotoją/darbuotojus kas mėnesį turite teikti SAMSAMKiekvieną mėnesį „Sodrai“ teikiamas pranešimas apie darbuotojams apskaičiuotus atlyginimus bei valstybinio socialinio draudimo įmokas. Pranešimas už einamąjį mėnesį teikiamas iki kito mėnesio 15 dienos. pranešimą, su informacija apie darbuotojams priskaičiuotus atlyginimus bei valstybinio socialinio draudimo įmokas. Šiuos pranešimus už einamąjį mėnesį turite pateikti iki sekančio mėnesio 15 dienos.

  Pavyzdžiui, jei teikiate pranešimą apie savo darbuotojus ir jiems priskaičiuotas pajamas už 2018 metų birželio mėnesį, šis pranešimas „Sodrai“ turi būti pateiktas iki 2018 metų liepos 15 dienos. Pranešime pateiktos Valstybinio socialinio draudimo įmokos į „Sodros“ surenkamąsias sąskaitas turi būti pervestos iki tos pačios dienos. 

  Atleidžiant darbuotoją Sodrai teikiamas 2-SD2-SD„Sodrai“ teikiamas pranešimas (apie valstybinio socialinio draudimo pabaigą), kuriuo „Sodra“ informuojama apie atleistą darbuotoją. Pranešimą reikia pateikti ne vėliau nei sekančią darbo dieną po darbo sutarties nutraukimo su darbuotoju. pranešimas  (pranešimas apie valstybinio socialinio draudimo pabaigą). Šis pranešimas turi būti pateikiamas per 1 darbo dieną nuo atleidimo dienos.

Suskleisti
Atnaujinimo data: 2018-07-25
Ar informacija naudinga?

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!