Gyvenantiems-ir-dirbantiems-uzsienyje.png

Gaunu pensiją Lietuvoje, bet išvykstu gyventi į užsienį

  1. Jei išvykstate nuolat gyventi į užsienį, turite deklaruoti savo išvykimą iš Lietuvos.
  2. Jei išvykstate nuolat gyventi į kitą valstybę ir esate Lietuvoje paskirtos senatvės, negalios (netekto darbingumo), našlių ar našlaičių, valstybinės, taip pat iki 1995 m. paskirtos maitintojo netekimo ar ištarnauto laiko pensijos gavėjas, reiktų per 10 kalendorinių dienų apie savo išvykimą pranešti „Sodrai“.
  3. Deklaravus išvykimą iš Lietuvos, Jums bus sustabdytas pensijos mokėjimas.
  4. Pensijos mokėjimas bus atnaujintas „Sodrai“ pateikus prašymą dėl socialinio draudimo pensijos (-ų) mokėjimo atnaujinimo (gyvenantiems užsienyje). 
    1. Jei išvykstate gyventi į užsienio valstybę, išskyrus Baltarusiją, Kanadą, Moldovą, Rusiją, Ukrainą, prašymą dėl socialinio draudimo pensijos (-ų) mokėjimo atnaujinimo (gyvenantiems užsienyje) galite pateikti:​
      1. Internetu, prisijungus prie asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojui ir pasirinkus Prašymai –> Bendrojo pobūdžio prašymai, skundas –> Naujas prašymas / skundas –> Pridėti užpildytą prašymo formą.
      2. Atvykus į „Sodros“ skyrių.
      3. Paštu „Sodros“ skyriui pagal savo buvusią gyvenamąją vietą. Siunčiant paštu reikia pridėti asmens tapatybės dokumento kopiją, patvirtintą teisės aktų nustatyta tvarka, pavyzdžiui, notaro.
  5. Jei išvykstate į Baltarusiją, Kanadą, Moldovą, Rusiją, Ukrainą, dėl pensijos mokėjimo atnaujinimo būtina kreiptis per šių valstybių kompetentingas įstaigas.
  6. Jei išvykstate gyventi į Rusiją, pensiją Jums skirs ir mokės Rusija. Jei Rusijoje neturėsite teisės gauti pensiją, Lietuva atnaujins pensijos mokėjimą ir mokės ją iki įgysite teisę pensiją gauti Rusijoje.
  7. Pensija pagal galiojančius teisės aktus ar tarptautines sutartis gali būti pervedama į užsienio valstybėje esančią Jūsų sąskaitą:
  • Į ES, EEE valstybes ir Šveicariją – eurais.
  • Į JAV – JAV doleriais.
  • Į Kanadą – Kanados doleriais.
  • Į Baltarusiją, Ukrainą, Moldovą ir Rusiją pensija pervedama per šių šalių kompetentingas įstaigas:
    • Į Baltarusiją pervedama Baltarusijos rubliais.
    • Į Rusiją pervedama Rusijos rubliais.
    • Į Moldovą pervedama eurais.
    • Į Ukrainą pervedama eurais, o Ukrainos kompetentinga įstaiga išmoka grivinomis.
  • Į visas kitas valstybes – eurais.

Už pensijos persiuntimo išlaidas gavėjas nemoka. Gavėjas apmoka išlaidas, susijusias su išmokų įskaitymu į jo asmeninę sąskaitą užsienio kredito įstaigoje.

Suskleisti

Užsienyje gyvenantiems gavėjams gali būti mokamos:

  1. senatvės;
  2. negalios (netekto darbingumo);
  3. našlių ir našlaičių pensijos;
  4. valstybinės (pareigūnų ir karių, nukentėjusiųjų asmenų, pirmojo ir antrojo laipsnio);
  5. taip pat iki 1995 m. paskirtos maitintojo netekimo ar ištarnauto laiko pensijos;
  6. išankstinės senatvės pensijos (išskyrus išvykstantiems gyventi į Moldovą).

 

Jei nuolat gyventi į užsienį išvyksta asmuo, kuris gauna:

  • išankstinę senatvės pensiją (išvykus gyventi į Moldovą);
  • kompensaciją už darbą ypatingomis sąlygomis;
  • transporto išlaidų kompensaciją;
  • šalpos išmoką;
  • vienišo asmens išmoką;
  • valstybinę mokslininkų pensiją,

jam pensijos, pensinės išmokos ar kompensacijos mokėjimas bus nutrauktas. Šios išmokos skiriamos ir mokamos tik Lietuvoje gyvenantiems ir deklaravusiems gyvenamąją vietą asmenims. Sugrįžus į Lietuvą ir vėl deklaravus savo gyvenamąją vietą čia, nutrauktų pensijų, išmokų ar kompensacijų mokėjimas bus atnaujintas, jei teisė į šias išmokas bus išlikusi.

„Sodros“ paskirtų ir / ar mokamų pensijų ir išmokų mokėjimas sustabdomas/nutraukiamas nuo mėnesio, einančio po to mėnesio, kurį asmuo išvyko nuolat gyventi į užsienį, pirmos dienos.

Pavyzdys. Žmogus išvyko iš Lietuvos liepos 15 d., pensijos ar išmokos mokėjimas bus sustabdytas/nutrauktas nuo rugpjūčio 1 d.

Tam, kad būtų atnaujintas socialinio draudimo pensijos mokėjimas, būtina pateikti „Sodrai“ Prašymą dėl socialinio draudimo pensijos mokėjimo atnaujinimo gyvenantiems užsienyje. Būdas, kuriuo galima pateikti prašymą dėl pensijos mokėjimo atnaujinimo, priklauso nuo to, į kurią valstybę persikeliama gyventi. Jei asmuo persikelia gyventi į valstybę:

  • su kuria Lietuva yra sudariusi tarptautinę sutartį (Baltarusija, Kanada, Moldova, Rusija*, Ukraina), dėl pensijos mokėjimo atnaujinimo reikia kreiptis per gyvenamosios valstybės kompetentingą įstaigą (atitikmenį „Sodrai“);
  • kurioje taikomos Europos Sąjungos socialinės apsaugos sistemų koordinavimo reglamentų nuostatos dėl pensijų mokėjimo (Europos Sąjungos valstybė narė, Europos ekonominės erdvės valstybė, Jungtinė Karalystė, Šveicarija), dėl pensijos mokėjimo atnaujinimo galima kreiptis per gyvenamosios valstybės kompetentingą įstaigą (atitikmenį „Sodrai“) arba minėtą prašymą pateikti „Sodrai“ (per EGASEGASAsmeninė „Sodros“ paskyra gyventojams, pasiekiama adresu: gyventojai.sodra.lt arba išsiųsti paštu, arba pateikti bet kuriam „Sodros“ teritorinio skyriaus klientų aptarnavimo skyriui);
  • kurioje netaikomos Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių nuostatos ar Europos Sąjungos socialinės apsaugos sistemų koordinavimo reglamentų nuostatos dėl pensijų mokėjimo (pvz., JAV), prašymą dėl socialinio draudimo pensijos mokėjimo atnaujinimo gyvenantiems užsienyje reikia pateikti „Sodrai“ (per EGAS arba išsiųsti paštu, arba pateikti bet kuriam „Sodros“ teritorinio skyriaus klientų aptarnavimo skyriui).     

Asmeniui persikėlus gyventi į valstybę, kurioje netaikomos Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių nuostatos ar Europos Sąjungos socialinės apsaugos sistemų koordinavimo reglamentų nuostatos dėl pensijų mokėjimo, ir pateikus prašymą dėl socialinio draudimo pensijos mokėjimo atnaujinimo bei reikiamus dokumentus, jam mokama paskirtoji socialinio draudimo pensija, jeigu pensijos gavėjas yra įgijęs ne mažesnį kaip minimalų stažą atitinkamos rūšies pensijai gauti ir visą šį stažą įgijo dirbdamas Lietuvos įmonėse arba pensijos gavėjas yra reabilituotas politinis kalinys ar tremtinys, įgijęs dalį stažo kalinimo metu ar tremtyje.

Tais atvejais, kai pensijos gavėjas yra įgijęs ne mažesnį kaip minimalų stažą atitinkamos rūšies pensijai gauti dirbdamas Lietuvos įmonėse, tačiau į jo stažą buvo įskaityti laikotarpiai, įgyti užsienio valstybėse, pensija perskaičiuojama tik pagal stažo, įgyto dirbant Lietuvos įmonėse, duomenis ir mokama perskaičiuota pensija.

Jei perskaičiavus socialinio draudimo pensiją, asmuo nebeturi teisės į atitinkamos rūšies pensiją, t. y. neturi minimalaus stažo Lietuvos įmonėse atitinkamos rūšies pensijai gauti, pensija mokama dar šešis mėnesius po asmens išvykimo mėnesio ir po to jos mokėjimas nutraukiamas. 

*Į Rusiją gali būti tęsiamas paskirtos socialinio draudimo pensijos mokėjimas tik tuomet, jei asmuo neturi teisės gauti pensijos Rusijoje.  

Išsamesnę informaciją galite gauti:

  • „Sodros“ Informacijos centre telefonu: +370 5 250 0883;
  • El. paštu [email protected].
Suskleisti
  • Prašymą dėl socialinio draudimo pensijos (-ų) mokėjimo pratęsimo (gyvenantiems užsienyje), nurodant tikslią gyvenamąją vietą kitoje valstybėje. Prašymo formą rasite čia.
  • Pažymą iš gyvenamosios vietos valstybės kompetentingos įstaigos, jog toje valstybėje nepaskirta pensija už stažo laikotarpius, už kuriuos gaunama pensija iš Lietuvos. Tokią pažymą Jums pageidaujant gali gauti „Sodros“ Vilniaus skyrius. Jei dokumentai tvarkomi per kompetentingą gyvenamosios vietos įstaigą, šiuos dokumentus sutvarko pati įstaiga.
  • Nurodyti asmeninės sąskaitos rekvizitus. Sąskaita gali būti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje veikiančioje kredito įstaigoje. Jeigu pageidaujate gauti pensiją į sąskaitą, esančią užsienyje veikiančioje kredito įstaigoje, reikia nurodyti pageidaujamą pensijos mokėjimo periodiškumą (kiekvieną mėnesį, kartą per ketvirtį, kartą per pusmetį arba vieną kartą per metus), taip pat nurodyti kredito įstaigos pavadinimą, adresą, tarptautinį banko kodą (BIC) ir sąskaitą tarptautiniu IBAN formatu.

 Svarbu! Jei norite, kad pensijos mokėjimas būtų tęsiamas, kasmet spalio-gruodžio mėnesiais „Sodros“ skyriui, adresu Laisvės pr. 28, LT-04315 Vilnius, turite pateikti:

  • užsienio valstybės, kompetentingos institucijos pažymą apie gyvenamąją vietą toje valstybėje arba LR diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos konsulinio pareigūno arba užsienio valstybės, kurioje asmuo gyvena, notaro patvirtinimą, kad asmuo gyvena užsienio valstybėje arba kad yra gyvas ir yra tam tikroje vietovėje. Šis dokumentas turi būti išduotas ne anksčiau kaip tų metų spalio 1 d. Pažymos formas rasite čia: lietuvių-anglų kalba; lietuvių-vokiečių kalba; lietuvių-prancūzų kalba.

Laiku (iki einamų metų gruodžio 31 d.) nepateikus šio dokumento, pensijos mokėjimas nuo ateinančių metų sausio 1 d. sustabdomas. Pateikus dokumentą, pensijos mokėjimas atnaujinamas nuo sustabdymo dienos.

Suskleisti

Įprastai, Jums bus išmokama tokio pat dydžio pensija, kokia buvo paskirta Lietuvoje. Už pensijos persiuntimo  išlaidas gavėjas nemoka.

 

  Jei Jums išvykus nuolat gyventi užsienyje pensija bus pervedama į užsienyje esančios kredito įstaigos sąskaitą, turėsite apmokėti išlaidas, susijusias su išmokų įskaitymu į Jūsų asmeninę sąskaitą užsienio kredito įstaigoje.

Suskleisti
  • Sprendimas dėl pensijos mokėjimo atnaujinimo turi būti priimtas ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo prašymo su visais reikiamais dokumentais arba papildomų dokumentų gavimo dienos.
  • Asmenims, deklaravusiems išvykimą iš Lietuvos, pensija gali būti mokama į Lietuvoje veikiančio banko sąskaitą arba užsienio valstybės banko įstaigą. Jeigu pageidaujate gauti pensiją į užsienio valstybės banko įstaigą, būtina nurodyti kredito įstaigos pavadinimą, adresą, tarptautinį banko kodą (BIC) ir sąskaitos numerį tarptautiniu IBAN formatu.
  • Pensijos mokėjimai yra vykdomi nuo 10–26  dienos.
Suskleisti
Kaip galima patvirtinti faktą, kad esu gyvas ir gyvenu tam tikroje vietovėje?
 
Asmenys, gyvenantys užsienyje, dėl pensijos mokėjimo pratęsimo iki kiekvienų metų pabaigos turėtų atsiųsti dokumentą, patvirtinantį faktą, kad asmuo yra gyvas ir gyvena* tam tikroje vietovėje.
 
Ši informacija reikalinga dėl Lietuvoje paskirtos(-ų) pensijos(-ų) mokėjimo pratęsimo užsienyje gyvenantiems socialinio draudimo pensijų (senatvės, išankstinės senatvės, negalios, našlių, našlaičių) ir valstybinių pensijų (nukentėjusiųjų asmenų bei pirmojo ir antrojo laipsnių) gavėjams.
 
Tai galima atlikti:
  • „Sodrai“ pateikus reikalingus dokumentus;
  • vaizdo pokalbio internetu metu, patvirtinus faktą, kad asmuo yra gyvas ir gyvena tam tikroje vietovėje. 
Kas gali patvirtinti dokumentą?
 
Dokumentą, kuris patvirtina faktą, kad asmuo yra gyvas ir gyvena tam tikroje vietovėje,  gali išduoti (patvirtinti):
  • Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė ar konsulinės įstaigos konsulinis pareigūnas.
  • Užsienio valstybės, kurioje asmuo gyvena, notaras ar kitas asmuo, įgaliotas atlikti notarinius veiksmus.
  • Tos šalies, kurioje asmuo gyvena, kompetentinga įstaiga („vietinė „Sodra“, gyvenamosios vietos savivaldos įstaiga – „vietinė savivaldybė“).
Kur rasti dokumento šabloną?
 
„Sodros“ tinklapyje trimis kalbomis parengtą rekomenduojamos formos pareiškimo, kad asmuo yra gyvas ir yra tam tikroje vietovėje, šabloną (Life certificate) galima rasti čia.
 
Užpildytą pareiškimą gali patvirtinti gyvenamosios valstybės notaras, kompetentinga įstaiga (pensijoms skirti ir mokėti) arba Lietuvos Respublikos konsulinis pareigūnas.
 
Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos taip pat gali išduoti liudijimą, patvirtinantį, kad asmuo yra gyvas ir gyvena tam tikroje vietovėje.
 
Iki kada reikia pateikti dokumentą?
 
Dokumentas, patvirtinantis, kad asmuo gyvena užsienio valstybėje arba, kad gyvas ir yra tam tikroje vietovėje, turi būti išduotas (teikiant šio dokumento kopiją ji turi būti patvirtinta teisės aktų nustatyta tvarka) ne anksčiau kaip einamųjų metų spalio 1 d. ir pateiktas / atsiųstas iki einamų metų gruodžio 31 d.
 
Laiku negavus šio dokumento, pensijos mokėjimas nuo ateinančių metų sausio 1 d. sustabdomas. Pateikus trūkstamą dokumentą, pensijos mokėjimas pratęsiamas nuo jos mokėjimo sustabdymo dienos, jeigu pensijos gavėjui teisė gauti šią pensiją buvo išlikusi. 
 
Ar reikia pateikti dokumento originalą bei versti į lietuvių kalbą?
 
„Sodrai“ turi būti pateikti dokumentų originalai arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintos dokumentų kopijos (netinka nepatvirtintos ar skaitmeninės dokumentų kopijos). Šių dokumentų negalima pateikti prisijungus prie „Sodros“ asmeninės paskyros gyventojui.
 
Rekomenduojamos formos pareiškimo, kad asmuo yra gyvas ir yra tam tikroje vietovėje, šabloną (Life certificate), taip pat dokumentų, išduotų bet kuria oficialia ES, EEE valstybės ar Šveicarijos kalba bei tuo atveju, kai prašymą ir/ar kitus dokumentus tvirtina Lietuvos Respublikos  diplomatinės  atstovybės ar konsulinės  įstaigos pareigūnai, versti į lietuvių kalbą ir legalizuoti ar patvirtinti pažyma (Apostille) nereikia.
Kitose šalyse išduoti dokumetai turi būti išversti į lietuvių kalbą ir legalizuoti ar patvirtinti pažyma (Apostille).
 
Kokiu būdu galima pateikti dokumentą?
 
Dokumento originalą, patvirtinantį faktą, kad asmuo yra gyvas ir gyvena tam tikroje vietovėje, galima pateikti:
  • Paštu, adresu Laisvės pr. 28, LT–04315 Vilnius (jeigu pensiją Jums moka „Sodros“ Užsienio išmokų skyrius) arba „Sodros“ skyriaus, mokančio Jums pensiją, adresu.
  • Atvykus į „Sodros“ skyrių. Su savimi reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Prieš atvykstant į „Sodros“ skyrių būtina išankstinė registracija. Užsiregistruoti apsilankymui galima internetu bei „Sodros“ informacijos centro telefonu +370 5 250 0883. Dokumentus į „Sodros“ skyrių gali pateikti nebūtinai pats užsienio valstybėje gyvenantis asmuo ir gaunantis Lietuvoje paskirtą pensiją – šiuos dokumentus gali pristatyti bet kuris asmuo (įgaliojimas nebūtinas).
Kaip vaizdo pokalbio internetu metu atlikti patvirtinimą kad asmuo gyvena užsienio valstybėje arba, kad gyvas ir yra tam tikroje vietovėje?
 
  • Vaizdo pokalbio internetu  paslauga gali pasinaudoti užsienyje gyvenantys socialinio draudimo senatvės, negalios, našlių, našlaičių pensijų gavėjai, taip pat valstybinių nukentėjusiųjų asmenų bei I ir II laipsnio pensijų gavėjai. 
  • Asmeniui, norinčiam patvirtinti savo tapatybę ir buvimo vietą vaizdo pokalbio  internetu metu, būtina iš anksto užsiregistruoti. Tai padaryti galima paskambinus „Sodros“ informacijos centro  telefonu +370 5 250 0883 ir pasirinkus temą „Pensijos ir šalpos išmokos“. 
  • Skambučio metu klientas identifikuojamas pagal unikalų kliento identifikavimo kodą (KIDKIDNorint gauti asmeninę informaciją (apie išmokų skyrimą, jų dydžius ir pan.), paskambinus telefonu +370 5 250 0883, Jūs turite būti atpažintas („identifikuotas“). Vienas iš atpažinimo būdų – Kliento identifikavimo kodas (KID). Jums padiktavus savo KID, konsultantai galės suteikti informaciją su Jūsų asmens duomenimis. KID yra unikali skaičių seka, kurią gali sudaryti nuo 4 iki 9 skaičių arba 8 skaičiai ir 1 raidė.), užregistruotą telefono numerį arba asmens kodą. KID kodą galima gauti dviem būdais: prisijungus prie asmeninės „Sodros“ paskyros arba apsilankius bet kuriame „Sodros“ skyriuje su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu.
  • Kita svarbi sąlyga – reikia turėti galiojantį elektroninio pašto adresą. Tai svarbu dėl to, kad nuo registracijos momento elektroniniu paštu bus siunčiama visa svarbi informacija: prisijungimo nuoroda, instrukcija, kaip prisijungti, o prireikus – atšaukti arba pakeisti vaizdo pokalbio internetu laiką, taip pat reikalingų dokumentų sąrašas bei priminimas apie prisijungimą. 
  • Nustatytą dieną ir laiką asmuo per unikalią prisijungimo nuorodą prisijungia prie vaizdo pokalbio internetu ir bendrauja su „Sodros“ darbuotoju. 
  • Pokalbio metu reikės parodyti dokumentus
    • Senatvės, išankstinės senatvės, negalios, našlių, našlaičių pensijų gavėjai turės parodyti galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei galiojantį užsienio valstybės, kurioje  gyvena, išduotą dokumentą, kuriuo remiantis galima nustatyti, kad asmuo gyvena toje užsienio valstybėje. Tai gali būti užsienio valstybės išduotas piliečio pasas, Lietuvos Respublikos piliečio pasas, išduotas Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės (šis dokumentas patvirtina ir asmens tapatybę, ir gyvenamąją vietovę), tapatybės kortelė, vairuotojo pažymėjimas ir kiti. Jungtinėje Karalystėje gyvenantys asmenys faktą, kad gyvena toje valstybėje, gali patvirtinti „Sodrai“ pateikę Share code, kurį asmuo gali susigeneruoti čia.
    • Valstybinių nukentėjusiųjų asmenų bei pirmojo ir antrojo laipsnio pensijų gavėjai turės parodyti tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
  • Vaizdo pokalbio internetu metu pensijos gavėjas bus paprašytas:
    • nurodyti savo vardą ir pavardę bei parodyti dokumentą (-us), priklausomai nuo gaunamos pensijos rūšies.
    • nurodyti savo pilietybę.
    • nurodyti valstybę, kurioje gyvena.
  • Po vaizdo pokalbio internetu kliento nurodytu elektroninio pašto adresu atsiunčiamas elektroninis laiškas apie sėkmingą tapatybės patvirtinimą. Jei dėl tam tikrų priežasčių, pavyzdžiui, interneto ryšio sutrikimų, nepavyksta patvirtinti asmens tapatybės vaizdo pokalbio internetu metu, klientas informuojamas apie kitus tapatybės patvirtinimo būdus arba gali užsiregistruoti kitam vaizdo pokalbiui internetu.
 Svarbu! Pasibaigus vaizdo pokalbiui internetu asmeniui nebereikia nieko daryti. „Sodros“ specialistas pats sutvarko visus dokumentus ir perduoda atitinkamam „Sodros“ padaliniui,  kad būtų pratęsiamas pensijos mokėjimas iki kitų metų gruodžio 31 d.
 
Ar faktą, kad asmuo yra gyvas ir gyvena* tam tikroje vietovėje galima patvirtinti atvykus į „Sodrą“?
 
Senatvės, išankstinės senatvės, negalios, našlių, našlaičių pensijų gavėjai turės parodyti galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei galiojantį užsienio valstybės, kurioje  gyvena, išduotą dokumentą, kuriuo remiantis galima nustatyti, kad asmuo gyvena toje užsienio valstybėje. Tai gali būti užsienio valstybės išduotas piliečio pasas, Lietuvos Respublikos piliečio pasas, išduotas Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės (šis dokumentas patvirtina ir asmens tapatybę, ir gyvenamąją vietovę), tapatybės kortelė, vairuotojo pažymėjimas ir kiti. Jungtinėje Karalystėje gyvenantys asmenys faktą, kad gyvena toje valstybėje, gali patvirtinti „Sodrai“ pateikę Share code, kurį asmuo gali susigeneruoti  čia.
 
Pensijos gavėjas savo gyvenamąją vietą užsienyje taip pat gali patvirtinti raštu, atvykęs (ne anksčiau kaip spalio 1 d.) į „Sodrą“. Tuo atveju su savimi reikia turėti:
  • galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
  • toje užsienio valstybėje išduotą dokumentą, kuriuo remiantis galima nustatyti, kad asmuo gyvena užsienio valstybėje (užsienio valstybės išduotą piliečio pasą, Lietuvos Respublikos piliečio pasą, išduotą Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės (šis dokumentas patvirtina ir asmens tapatybę, ir gyvenamąją vietovę), tapatybės kortelę, vairuotojo pažymėjimą ir pan.). Jungtinėje Karalystėje gyvenantys asmenys faktą, kad gyvena toje valstybėje, gali patvirtinti „Sodrai“ pateikę Share code , kurį asmuo gali susigeneruoti čia.
 Svarbu! 
Autobusų bilietai, gydytojų pažymos, sąskaitos už komunalinių paslaugų apmokėjimą ir panašūs dokumentai neįrodo asmens gyvenamosios vietos ir nelaikomi užsienyje išduotais dokumentais, pagal kuriuos galima nustatyti, kad asmuo gyvena būtent toje užsienio valstybėje.
 
*Asmenims, gaunantiems valstybines pensijas, nereikia pateikti dokumentų, įrodančių, kad gyvena tam tikroje vietovėje.
Suskleisti

Prašymą pensijos gavėjo pažymėjimui gauti galite pateikti:

  • atvykus į bet kurį „Sodros“ skyrių;
  • prisijungus prie savo asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojui ir pateikus Prašymą dėl pensijos gavėjo pažymėjimo išdavimo, GPN14.

 

Atvykus į „Sodros" skyrių, turite pateikti:

  • pasą ar kitą asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
  • asmens dokumentams keliamus reikalavimus atitinkančią nuotrauką skaitmeninėje laikmenoje (reikalavimai nuotraukai nurodyti žemiau pateiktame lankstinuke bei pažymėjimo išdavimo taisyklėse) arba „Sodra“ gali naudoti Jūsų nuotrauką iš Gyventojų registro tarnybos (jei asmens tapatybės dokumentą gavote/keitėte 2007 metais ar vėliau);
  • prašymą dėl pensijos gavėjo pažymėjimo išdavimo.

 

Terminai:

  • Pagamintas pažymėjimas išduodamas arba išsiunčiamas į namus ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo sprendimo skirti pensiją priėmimo dienos.
  • Keičiant pažymėjimą jis išduodamas ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo prašymo pateikimo „Sodros“ skyriuje dienos.
  • Pažymėjimas gali būti keičiamas, kai:
    • pensijos gavėjas pakeitė vardą (vardus), pavardę ar / ir asmens kodą;
    • anksčiau išduotas pažymėjimas tapo netinkamas naudoti;
    • pažymėjime yra netikslių įrašų;
    • pratęsiamas pensijos gavimo laikotarpis;
    • pažymėjimas prarastas.

 

Nuorodos:

  • Paspaudę šią nuorodą atsisiųsite skrajutę, kurioje rasite reikalavimus, skirtus pensijos gavėjo pažymėjimo nuotraukai.
  • Detalesnę informaciją apie pensijos gavėjo pažymėjimo išdavimą galite rasti „Sodros“ direktoriaus įsakyme.
Suskleisti
Atnaujinimo data: 2024-11-07
Ar informacija naudinga?

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!