Informacija-draudejams.png

Dokumentai, kuriuos reikia pateikti „Sodrai“ (formos)

Darbdavys kreipdamasis dėl A1 pažymėjimo išdavimo siunčiamam dirbti į užsienio valstybę darbuotojui, savo asmeninėje „Sodros“ paskyroje draudėjui užpildo nustatytos formos prašymą ir prideda priedą (Siunčiamo asmens anketą) dėl kiekvieno siunčiamo darbuotojo. Papildomai „Sodros“ Vilniaus skyriui reikia pateikti:

 • Darbuotojo asmens dokumento patvirtintą kopiją (jei siunčiamas asmuo nėra Lietuvos Respublikos pilietis);
 • Darbdavio, siunčiančio darbuotojus laikinai dirbti į užsienio valstybę, anketa;
 • Kreipiantis dėl A1 pažymėjimo išdavimo trečiosios šalies piliečiui, atvykusiam ir gyvenančiam Lietuvos Respublikoje darbo tikslais su Viza D, papildomai turi būti pateikta informacija apie šio asmens gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje Siunčiamo asmens anketos 1 skyriuje „Asmens duomenys“ skyrelyje „Kontaktiniai duomenys“, ir pridėta patvirtinta Vizos D kopija.  

 

PILDYMO PAVYZDYS:

Dokumento pavadinimas Užpildytos formos pavyzdys

Darbdavio, siunčiančio darbuotojus laikinai dirbti į užsienio valstybę, anketa

Suskleisti

 

Savarankiškai dirbantis asmuo savo asmeninėje ,,Sodros‘‘ paskyroje draudėjui užpildo patvirtintos formos prašymą ir prideda:

 1. asmens dokumento patvirtintą kopiją (jei savarankiškai dirbantis asmuo nėra Lietuvos Respublikos pilietis);
 2. dokumentus, įrodančius savarankiškai dirbančio asmens veiklą Lietuvoje ir užsienyje: sutarčių, sudarytų su fiziniais ar juridiniais asmenimis dėl veiklos vykdymo Lietuvoje, su priimančios dirbti valstybės įmone (kitu subjektu) sudarytos sutarties dėl darbų atlikimo patvirtintas kopijas, jei savarankišką veiklą vykdantis asmuo nėra pridėtinės vertės mokesčio mokėtojas – patvirtintas sąskaitų faktūrų kopijas;
 3. kreipiantis dėl A1 pažymėjimo išdavimo trečiosios šalies piliečiui, atvykusiam ir gyvenančiam Lietuvos Respublikoje darbo tikslais su Viza D, turi būti pateikta informacija apie šio asmens gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje prašymo formos 1 skyriuje „Asmens duomenys“ skyrelyje „Kontaktiniai duomenys“ ir pridėta patvirtinta Vizos D kopija. 

Nurodytą popierinį prašymą kartu su papildomais dokumentais „Sodros“ Vilniaus skyriui galima siųsti paštu, adresu: Laisvės pr. 28, LT-04340 Vilnius.

Suskleisti

 

Dviejose ir daugiau valstybėse vienu metu pagal darbo sutartį dirbantis ir / ar savarankiška veikla užsiimantis asmuo savo asmeninėje „Sodros“ paskyroje gyventojui užpildo patvirtintos formos prašymą ir prideda:

 1. asmens dokumento patvirtintą kopiją (jei asmuo nėra Lietuvos Respublikos pilietis);
 2. sudarytų darbo sutarčių patvirtintas kopijas; 
 3. savarankiškos veiklos vykdymą dviejose ar daugiau valstybėse įrodančių dokumentų (sudarytų (vykdomų) sutarčių, susijusių su savarankiška veikla, kitų dokumentų) patvirtintas kopijas; 
 4. kreipiantis dėl A1 pažymėjimo išdavimo trečiosios šalies piliečiui, atvykusiam ir gyvenančiam Lietuvos Respublikoje darbo tikslais su Viza D, papildomai turi būti pateikta informacija apie šio asmens gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje prašymo formos 1 skyriuje „Asmens duomenys“ skyrelyje „Kontaktiniai duomenys“ ir pridėta patvirtinta Vizos D kopija. 

Nurodytą popierinį prašymą kartu su papildomais dokumentais „Sodros“ Vilniaus skyriui galima siųsti paštu, adresu: Laisvės pr. 28, LT-04340 Vilnius.

Suskleisti

 

Darbuotojas ar savarankiškai dirbantis asmuo, „Sodros“ Vilniaus skyriui pateikia užpildytą patvirtintos formos prašymą. Su prašymu išduoti A1 pažymėjimą galima kreiptis dėl jau praėjusio laikotarpio, kuriuo darbuotojas ar savarankiškai dirbantis asmuo buvo faktiškai draudžiamas pagal Lietuvos teisę, taip pat dėl jau faktiškai prasidėjusio ir dar nepasibaigusio laikotarpio.
Nurodytą popierinį prašymą kartu su papildomais dokumentais „Sodros“ Vilniaus skyriui galima siųsti paštu, adresu: Laisvės pr. 28, LT-04340 Vilnius.

 

Suskleisti

 

Darbdavys kreipdamasis dėl A1 pažymėjimo išdavimo asmeniui, dirbančiam vienoje Lietuvos Respublikoje registruotoje įmonėje tarptautinio pervežimo vairuotoju, savo asmeninėje ,,Sodros‘‘ paskyroje draudėjui užpildo patvirtintos formos prašymą, prideda priedą/-us (Asmens anketą/-as) dėl kiekvieno asmens, dėl kurio teikiamas prašymas, ir prideda:

 1. darbuotojo asmens dokumento patvirtintą kopiją (jei asmuo nėra Lietuvos Respublikos pilietis);
 2. kreipiantis dėl A1 pažymėjimo išdavimo trečiosios šalies piliečiui, atvykusiam ir gyvenančiam Lietuvos Respublikoje darbo tikslais su Viza D, papildomai turi būti pateikta informacija apie šio asmens gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje Asmens anketos 1 skyriuje „Asmens duomenys“ skyrelyje „Kontaktiniai duomenys“, ir pridėta patvirtinta Vizos D kopija. 

 

Suskleisti
Dokumento pavadinimas Struktūros aprašymas Atsisiųsti formą

Prašymas išduoti pažymą(-as) / pažymėjimą(-us) apie Lietuvos Respublikos socialinio draudimo teisės aktų taikymą asmeniui(-ims), siunčiamam(-iems) dirbti į užsienio valstybę, formą (dėl A1)

Suskleisti
Atnaujinimo data: 2024-01-23
Ar informacija naudinga?

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!