darbas2.png

Darbas Lietuvoje

Ieškodami darbo Lietuvoje ar norėdami įgyti paklausią profesiją, galite kreiptis į Užimtumo tarnybą, kuri padeda ieškantiems darbo žmonėms įsidarbinti, taip pat ieško darbdaviams reikalingų kvalifikuotų darbuotojų, įtraukia Užimtumo tarnyboje registruotus asmenis į gyventojų užimtumo programas. Išsamesnė informacija pateikta www.uzt.lt. Kiti darbo paieškos portalai: www.cvonline.lt, www.cv.lt, www.cvmarket.lt, www.cvbankas.lt.

Suskleisti

Jungtinės Karalystės (JK) ir Europos Sąjungos (ES) valstybėms narėms pavyko susitarti dėl Išstojimo sutarties, kurioje nurodytos sąlygos apsaugo iki „Brexito“ įgytas piliečių teises. Pagal šią sutartį, iki 2020 m. gruodžio 31 d. numatytas pereinamasis laikotarpis, per kurį liks galioti ES teisės aktai, reglamentuojantys laisvą darbuotojų judėjimą.

Pereinamuoju laikotarpiu JK piliečių, gyvenančių ir dirbančių Lietuvoje, padėtis nesikeis. Jie galės toliau dirbti ar vykdyti savarankišką veiklą Lietuvoje.

JK piliečiai, kurie 2020 m. gruodžio 31 d. Lietuvoje dirbs pagal darbo sutartį ar vykdys savarankišką veiklą, galės tęsti savo darbinę veiklą Lietuvoje ir pasibaigus pereinamajam laikotarpiui – po 2020 m. gruodžio 31 d.

2020 m. sausio 31 d. – JK išstojimo iš ES dieną – įsigaliojo Lietuvos Respublikos įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pakeitimai, kuriais bus suteikta teisė JK piliečiams dirbti Lietuvos Respublikoje iš jų nereikalaujant įsigyti leidimą dirbti.  Šis nuostata dėl įsidarbinimo Lietuvoje bus taikoma ir tiems JK piliečiams, kurie atvyks dirbti į Lietuvą pasibaigus pereinamajam laikotarpiui.

Suskleisti

Taip, galite. Lietuvos piliečio šeimos nariai, turintys JK pilietybę, po „Brexito“ galės likti gyventi ir dirbti Lietuvoje. Iš Lietuvos piliečio šeimos narių, kurie gyvena Lietuvoje šeimos susijungimo pagrindu, nereikalaujama turėti leidimą dirbti.

Suskleisti
Atnaujinimo data: 2020-12-28
Ar informacija naudinga?

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!