2.png

Dalyvauju pensijų kaupime, bet noriu jį nutraukti

Lietuvos Respublikos pensijų kaupimo įstatymo 4 str. 8 d. yra nustatyta, kad dalyvavimas pensijų kaupime baigiasi, kai:

  • dalyviui sukanka senatvės pensijos amžius ir pagal pensijos išmokos sutartį jam išmokama visa pensijų išmoka (jeigu sukaupta suma mažesnė nei 5 404 eurai);
  • dalyvis miršta;
  • teismo sprendimu pensijų kaupimo sutartis pripažįstama negaliojančia;
  • Europos Sąjungos institucijų darbuotojų ir Europos Parlamento narių pensinių teisių išsaugojimo ir perkėlimo įstatymo nustatyta tvarka dalyvio vardu sukauptos piniginės lėšos pervedamos į Europos Sąjungos institucijų pensijų sistemą.

 Svarbu! Jei asmuo neatitinka nė vienos iš aukščiau nurodytų sąlygų, nutraukti dalyvavimą pensijų kaupime nėra galimybės. 

Suskleisti

Lietuvos Respublikos pensijų kaupimo įstatymo Nr. IX-1691 pakeitimo įstatymo 13 str. numato, jog asmuo turi teisę laikinai, ne daugiau kaip 12 mėnesių ir ne trumpesniam kaip vieno mėnesio laikotarpiui per visą dalyvavimo pensijų kaupime laikotarpį, sustabdyti pensijų įmokų pervedimą.

Apie numatomą pensijų įmokų sustabdymo pradžią ir sustabdymo trukmę (kalendoriniais mėnesiais) pensijų kaupimo dalyvis privalo informuoti pensijų kaupimo bendrovę likus ne mažiau kaip 30 kalendorinių dienų iki numatomo pensijų įmokų sustabdymo pradžios. 

Suskleisti
Atnaujinimo data: 2024-05-21
Ar informacija naudinga?

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!