2.png

Dalyvauju pensijų kaupime, bet noriu grįžti į „Sodrą“ su sukauptais pinigais

Ką daryti, jeigu iki šiol kaupiau įmokas ar buvau sustabdęs dalyvavimą pensijų kaupime, tačiau toliau kaupti nebenoriu ir noriu grįžti į „Sodrą“?

Jeigu šiuo metu kaupiantis ar sustabdęs dalyvavimą pensijų kaupime asmuo neketina kaupti toliau ir nori grįžti į „Sodrą“ su visa sukauptų lėšų suma, apie tokį sprendimą jam reikės pranešti savo kaupimo bendrovei iki 2019 m. birželio 30 d.

Suskleisti
Kaip bus skaičiuojamos pervedamos lėšos, jeigu pateiksiu prašymą nutraukti dalyvavimą pensijų kaupime?

Pasirinkus pensijų kaupimo sutarties nutraukimą, Jūsų pensijos sąskaitoje sukauptos lėšos bus pervestos į „Sodrą“. Dėl to pasikeis Jūsų iki šiol įgytos teisės į senatvės pensiją.

Pagal anksčiau galiojusią tvarką asmenys, dalyvavę pensijų kaupime, per kaupimo laikotarpį, bet ne daugiau kaip iki 2018 m. gruodžio 31 d., įgijo mažiau pensijų teisių (individualios pensijų dalies apskaitos vienetų), palyginti su tokias pat pajamas uždirbusiais asmenimis, nedalyvavusiais pensijų kaupime.

Nutraukus pensijų kaupimo sutartį, bus laikoma, kad asmuo nedalyvavo pensijų kaupime, todėl padidės iki šiol įgytos senatvės pensijų teisės (individualiosios pensijų dalies apskaitos vienetų skaičius). Pervedamų lėšų suma (įskaitant Jūsų lėšomis sumokėtas pensijų įmokas, jei Jūs jas mokėjote, ir už Jus iš valstybės biudžeto sumokėtas įmokas), viršijanti iš „Sodros“ biudžeto už Jus pervestų pensijų įmokų sumą, bus įskaitoma kaip pervedimo metais į „Sodros“ biudžetą gautos Jūsų pensijų socialinio draudimo įmokos individualiajai pensijos daliai.

  Dalyvio lėšomis sumokėtos pensijų įmokos dalyviams negrąžinamos.

Suskleisti
Atnaujinimo data: 2018-12-18
Ar informacija naudinga?

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!