Naujienos.png

Svarbiausi 2022 metų darbai: žmogui patogesnės paslaugos

2022 m. gruodžio 30 d.
sodra.jpg

Aptarnavimu patenkinti klientai, kvalifikuoti darbuotojai, efektyvūs procesai – tai svarbiausi „Sodros“ strateginiai tikslai. 2022 metais įgyvendinti projektai padidino veiklos efektyvumą ir padarė „Sodros“ paslaugas dar paprastesnes ir labiau prieinamas žmogui. Metų pabaigai – trumpai apie svarbiausius atliktus darbus.

Vienišo asmens išmoka be prašymo

Nuo 2022 metų kovo „Sodra“ vienišo asmens išmoką skiria automatiškai. Tai pirmoji „Sodros“ išmoka, kuri gyventojui skiriama be jo prašymo. Pirmą kartą žmogui nereikia nieko daryti, kad ją gautų.

Naujai sukurta programa periodiškai tikrina Gyventojų registro duomenis ir automatiškai sudaro žmonių, kurie gali gauti išmoką, sąrašą. Tada lieka priimti sprendimą ir išmokėti išmoką.

Tais atvejais, kai Gyventojų registre nėra pakankamai informacijos arba ji netiksli, specialistai paprašo žmogaus pateikti papildomus duomenis arba tarpininkauja, kad trūkstami duomenys būtų įrašyti į Gyventojų registrą. 

Vienišo asmens išmokos gavėjų yra apie 230 000. Be atskiro prašymo išmokas gavo daugiau nei 200 000 gyventojų. Dalies gavėjų duomenys buvo netikslūs, todėl reikėjo ieškoti žmonių arba kreiptis informacijos į kitas institucijas. 

Paskaičiuota, kad skiriant išmoką automatiškai, sutaupyta apie 40 666 valandų specialistų laiko, išvengta 162 664 popierinių prašymų ir jų apdorojimo.

Vienas kodas 444 – perpus mažiau mokėjimų

Nuo liepos visi gyventojai, kurie savarankiškai moka įmokas „Sodrai“, naujuoju įmokos kodu 444 gali sumokėti visas socialinio draudimo įmokas (VSDVSDValstybinis socialinis draudimas) ir privalomojo sveikatos draudimo įmokas (PSDPSDPrivalomasis sveikatos draudimas) nepriklausomai nuo to, kiek ir kokių veiklų vykdo.

Iki tol fizinis asmuo, kuris priklauso keliems draudėjų tipams, pavyzdžiui, vykdo individualią veiklą ir dirba su verslo liudijimu – turėjo teisingai pasirinkti tinkamą įmokos kodą pagal kiekvieną draudėjo tipą atskirai.

Gyventojui kas mėnesį reikėjo mokėti įmokas keliais mokėjimo pavedimais. Jei žmogus suklysdavo, buvo nustatoma skola pagal vieną draudėjo tipą ar įmokos rūšį, o permoka – pagal kitą. Klaidas taisydavo „Sodros“ specialistai, perkeldami sumokėtas sumas pagal teisingą įmokos rūšį.

Nuo liepos kiekvienas žmogus, norėdamas sumokėti įmokas, gali prisijungti prie asmeninės paskyros www.sodra.lt/gyventojui arba www.sodra.lt/draudejai.

Kairėje pusėje pasirinkus skiltį „Įmokų mokėjimas“, atsidaro Fizinio asmens įmokų kortelė, kurioje vienoje vietoje nurodytos visos mokėtinos VSD ir PSD įmokų sumos. Paspaudęs mygtuką „Mokėti“, žmogus nukreipiamas į mokėjimo puslapį, kur, pasirinkęs savo banką, galės sumokėti visą sumą vienu kodu – 444.

Jei klientas nori sumokėti didesnę arba mažesnę sumą, pavyzdžiui, nori sumokėti PSD įmokas už kelis mėnesius į priekį, tokiu atveju jis turėtų pasirinkti mygtuką „Mokėti kitą sumą“ ir įvesti pageidaujamą sumą mokėjimo langelyje.

Per 5 mėnesius naujuoju 444 kodu atlikta beveik 530 000 mokėjimų. Kartais dar pasitaiko nesklandumų, bet jie nuolat koreguojami.

Greitesnis klientų aptarnavimas 

Nuo rugsėjo veikia naujas „Sodros“ informacijos centras Šiauliuose, kurio konsultantai atsiliepia į klientų iš visos Lietuvos skambučius ir elektronines užklausas. 

Tai trečias „Sodros“ skambučių centras – kiti du veikia Panevėžyje ir Radviliškyje. Naujajame informacijos centre Šiauliuose dirba 35 specialistai, kurie teikia konsultacijas pensijų, išmokų ir įmokų bei kitomis socialinio draudimo temomis.

Įsteigus naują informacijos centrą, klientų laukimo laikas sutrumpėjo iki 30-40 sekundžių – tai atitinka tarptautinius skambučių centrų standartus. 30 proc. padidėjo skambučių centro pajėgumai – dabar konsultantai gali ne tik atsiliepti į klientų skambučius, bet ir proaktyviai informuoti klientus jiems svarbiais klausimais.

Šiais metais „Sodros“ konsultantai skambino visiems pirmą savarankišką veiklą pradėjusiems asmenims ir suteikė konsultacijas įmokų mokėjimo klausimais.

Skambinti galima trumpuoju numeriu 1883 – priklausomai nuo operatoriaus tarifų skambutis kainuoja nuo 1 iki 9 centų už minutę, arba (+3705) 250 0883 – taikomi standartiniai operatorių tarifai, tai yra tokie patys kaip skambinant bet kuriuo kitu numeriu.

Prisijungus prie savo asmeninės paskyros www.sodra.lt/gyventojui galima inicijuoti realaus laiko pokalbį (angl. „chat“). Bendraujant šiuo saugiu kanalu, konsultantai gali teikti asmeninę informaciją. Realaus laiko pokalbiai vykdomi darbo valandomis.

Prisijungus prie savo asmeninės „Sodros“ paskyros galima taip pat pateikti paklausimą. Atsakydami į jį konsultantai gali teikti asmeninę informaciją. Paprastai atsakymas pateikiamas per kelias dienas, tačiau kartais jo parengimas gali užtrukti iki 20 darbo dienų. 

Gyventojai gali taip pat parašyti „Sodrai“ elektroniniu paštu [email protected]. Į klausimus elektroniniu paštu pateikiama tik bendro pobūdžio informacija. Šiuo kanalu besikreipiantys nesužinos asmeninės informacijos.

„Sodros“ informacijos centre net ir po darbo valandų gyventojai turi galimybę paskambinti ir įrašyti rūpimą klausimą. Artimiausią darbo dieną su klientu susisiekia konsultantas ir pateikia atsakymus.

Naujos darbuotojų kompetencijos

Susidurdama su IT specialistų trūkumu, „Sodra“ augina juos savo darbuotojų gretose.

Norintys turi galimybę kelti kvalifikaciją IT srityje ir prisidėti siekiant vidaus procesų automatizavimo, IT platformų modernizavimo, paslaugų skaitmeninimo, kad jos būtų patogios, paprastos ir prieinamos visiems naudotojams. 

Šiuo metu jau beveik 100 „Sodros“ darbuotojų tapo supervartotojais – šalia savo kasdienių užduočių, šie darbuotojai dalyvauja planuojant ir kuriant programinės įrangos pakeitimus, juos testuoja, ruošia instrukcijas kitiems kolegoms ir juos konsultuoja.

Projektas šiais metais buvo pastebėtas Tarptautinės Socialinės Apsaugos Asociacijos (ISSA) bei įvertintas „Gerosios praktikos apdovanojimu“. 

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!