Naujienos.png

„Sodra“: „Svarbu, kad jauni žmonės suprastų, kokios galimybės jų laukia“

2018 m. vasario 8 d.
studijos.jpg

„Sodra“ prisistato jaunimui „Litexpo“ vykstančioje mugėje „Studijos 2018“. Jaunuoliai rengiasi studijuoti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, taip pat jų laukia darbo pasiūlymai, o kartu jie tampa pilnateisiais socialinio draudimo sistemos nariais, todėl svarbu, kad laiku gautų atsakymus į rūpimus klausimus.

 

„Jauni žmonės mums labai svarbūs, nors dar tik pradeda savarankišką kelią. Geriau žinoti, kas tavęs laukia, kaip veikia socialinio draudimo sistema, kuri yra privaloma, ir kokią naudą žmogus gali gauti bet kuriame savo gyvenimo etape.

 

Apskritai jaunimo finansinis švietimas yra prioritetas, o kalbėdami ir padėdami suprasti teises bei atsakomybes, kuriame pasitikėjimą. Juk šie žmonės vieną dieną kurs savo verslą, taps darbuotojais, augins vaikus ir netgi sulauks pensijos. Svarbu, kad jie suprastų, kokios galimybės jų laukia“, - sako „Sodros“ direktorius Mindaugas Sinkevičius.

 

Rengia jaunimo ugdymo projektą

 

„Sodra“ jau ne pirmus metus prisideda prie jaunimo švietimo ir finansinio raštingumo ugdymo. Sausį pasirašyta sutartis su Lietuvos savivaldybių asociacija dėl bendradarbiavimo ugdant vyresniųjų klasių moksleivius apie socialinį draudimą, pilietiškumą ir socialinę atsakomybę.

 

Žodžių junginys „valstybinis socialinis draudimas“ daugeliui jaunų žmonių gali pasirodyti painus ir nereikšmingas. Kaip tai veikia ir kam to reikia, „Sodra“ pasakoja jaunimo švietimo projekte „Nepamiršk parašiuto“.

 

 „Jautėme, kad socialinio draudimo sistema jauniems žmonėms atrodo labai sudėtinga, o informacijos apie ją stygius neretai lemia, kad jaunuoliai susiduria su nesklandumais ir jiems kyla nemažai klausimų. Remdamiesi mūsų kolegų iš Lenkijos, kur žinios apie socialinį draudimą jau yra įtrauktos į švietimo programas, patirtimi ėmėmės iniciatyvos ir pernai įgyvendinome bandomąjį projektą“, – sakė jaunimo švietimo projekto „Nepamiršk parašiuto“ sumanytojas M. Sinkevičius.

 

Dalyvaus visos savivaldybės

 

Praėjusį rudenį pamokos apie socialinį draudimą, atsakomybę, solidarumą vyko Kauno ir Utenos apskrityse 63 gimnazijose ir jose dalyvavo daugiau kaip 5000 gimnazistų. Papasakoti apie socialinę atsakomybę ir valstybinį socialinį draudimą padėjo projekto partneriai – savanoriškai prie projekto prisijungę šalies mokytojai. 

 

Mokytojams buvo parengti metodiniai leidiniai, moksleiviams – informaciniai sąsiuviniai. Pedagogams surengti mokymai ir įteikti kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai. Jei mokytojai pageidavo, „Sodros“ atstovai kartu su jais vesdavo pirmąsias socialinę atsakomybę skatinančio projekto pamokas.

 

Šiemet, pasirašius sutartį su Lietuvos savivaldybių asociacija, planuojama į projektą įtraukti visas savivaldybes ir bent 100 mokyklų moksleivius.

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!