Naujienos.png

„Sodra“ pristatė pensijų anuitetų skaičiuoklę – ką gausite už pensijų fonde sukauptas lėšas senatvėje

2020 m. birželio 18 d.
pinigai2.jpg

 „Sodra“ oficialiai pristatė Pensijų anuitetų skaičiuoklę, kuri daugeliui gyventojų, dalyvaujančių antros pakopos pensijų kaupime, padės pasirinkti jų lūkesčius atitinkantį  pensijų anuitetą po to, kai „Sodra“ nuo šios liepos taps centralizuotu pensijų anuitetų mokėtoju. 
„Iki to momento, kai „Sodra“ pradės teikti pensijų anuitetų mokėjimo paslaugą, liko laukti nebedaug. Tam esame pasirengę, o viešai prieinama skaičiuoklė ir kita informacija apie siūlomus pensijų anuitetus dar kartą parodo, kad galvojame apie naudą klientams ir veikiame skaidriai“, – teigia „Sodros“ Pensijų anuitetų skyriaus vedėja Daiva Gerulytė. 
Pensijų anuitetų skaičiuoklė prieinama internete ir skirta gyventojams, kuriems ateina laikas, kai jie gali rinktis pensijų anuitetą. Tai reiškia, kad skaičiuoklė tiksliai veikia tiems gyventojams, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus liko mažiau nei penkeri metai. 
Gyventojai turi įvesti savo gimimo datą (jungiantis prie skaičiuoklės iš asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojui ji įvedama automatiškai), taip pat datą, kada planuoja sudaryti pensijų išmokų sutartį, ir savo pensijų fonde sukauptą sumą. 
Įvedus prašomus duomenis, pateikiami trijų pensijų anuiteto rūšių – standartinio, standartinio su garantuojamu mokėjimo laikotarpiu ir atidėtojo – išmokų dydžiai. „Sodra“ garantuoja, kad tokiomis sąlygomis mokės tokio ir ne mažesnio dydžio išmokas kiekvieną mėnesį visą likusį gyvenimą. 
„Skaičiuoklė yra tiksli, jeigu pateikiami tikslūs duomenys – tai „Sodros“ garantija, kad žmogus gaus tokias ir ne mažesnes išmokas. Bet jeigu „Sodros“ Pensijų anuitetų fondui pavyktų uždirbti didesnę negu į pensijų anuiteto dydį jau įskaičiuota grąža, išmokos gali būti ir didesnės, tik mažėti jau negali. Tai, kad “Sodra” mokės ne mažesnes išmokas visą likusį gyvenimą, kad ir kas benutiktų, garantuoja valstybė“, – sako D. Gerulytė. 

Kokį pensijų anuitetą rinktis? 
Nuo liepos 1 dienos pensijų anuitetus iš „Sodros“ turės įsigyti tie antros pakopos pensijų kaupimo dalyviai, kurie bus sukaupę 10 tūkst. ir daugiau eurų. 
Gyventojams „Sodra“ siūlys tris pensijų anuitetų rūšis – standartinį, standartinį su garantuojamu mokėjimo laikotarpiu ir atidėtąjį. 
Standartinio pensijų anuiteto išmokos kiekvieną mėnesį  – didžiausios. „Sodra“ garantuoja, kad išmokos bus mokamos visą likusį gyvenimą ir jos nemažės. Standartinis pensijų anuitetas yra nepaveldimas. 
Iš dalies paveldėti neišmokėtų išmokų dalį bus galima pasirinkus Standartinį pensijų anuitetą su garantuojamu mokėjimo laikotarpiu. Šios pensijų anuiteto rūšies išmokos šiek tiek mažesnės, tačiau, jeigu žmogus nesulauktų 80 metų, jo paveldėtojams būtų išmokėta vienkartinė išmoka už žmogui priklausančias pensijų anuiteto išmokas iki jo 80-ojo gimtadienio. 
Jeigu gyventojui svarbus paveldėjimas ir jam priimtina investavimo rizika, pasirinkus Atidėtąjį pensijų anuitetą, „Sodrai“ pervedama tik dalis pensijų fonde sukauptos sumos (dalis priklauso nuo žmogaus amžiaus), o likusią dalį gyventojui iki 85 metų išmoka pensijų kaupimo bendrovė periodinėmis pensijų išmokomis. 
Kol periodines pensijų išmokas moka bendrovė, jos gali svyruoti – kiekvieną mėnesį, priklausomai nuo investavimo grąžos, gali būti didesnės ar mažesnės, o žmogui neišmokėta pensijų fonde likusi dalis yra paveldima. Žmogui, sulaukusiam 85 metų amžiaus, „Sodra“ garantuoja, kad visą likusį gyvenimą mokės ne mažesnes, negu apskaičiuota, pensijų anuiteto išmokas. Pensijų anuiteto išmokos šiuo atveju nėra paveldimos.
„Pensijų anuitetus iki šiol Lietuvoje įsigijo labai nedaug gyventojų, nes kaupimas, kuris turėtų trukti visą gyvenimą, Lietuvoje pradėtas palyginti neseniai ir žmonės nėra spėję sukaupti reikšmingų sumų. 
Kadangi ši paslauga žmonėms gana nauja, siekiame skaičiuoklėje atskleisti ir naudą, kurią gyventojai gauna įsigiję pensijų anuitetą, ir galimybes pasirinkti geriausiai jų lūkesčius atitinkančią paslaugą. 
Žmonės yra linkę nuvertinti savo gyvenimo trukmę, ilgaamžiškumą, nors ilgiau nei 20 metų gyvens daugiau nei pusė senatvės pensijos amžiaus sulaukusių pensijų anuitetų gavėjų, todėl daugeliui pensijų anuitetas – palanki galimybė užsitikrinti pajamas visą likusį gyvenimą“, – sako „Sodros“ vyriausiasis aktuaras Evaldas Valeiša. 

 

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!