Naujienos.png

Prasideda antrasis pensijų kompensavimo etapas: dirbusiems pensininkams bus išmokėta apie 130 milijonų eurų

2016 m. birželio 10 d.
Logo_foto-ICO.jpg

Šį mėnesį pradedamas antrasis per ekonominę krizę sumažintų pensijų kompensavimo etapas, kurio metu sumažinta pensijų dalis bus grąžinta dirbusiems pensininkams – maždaug 102 tūkstančiams pensininkų.

Pirmoji dalis  pensijų kompensacijų gavėjus pasieks jau šį mėnesį. Į kredito įstaigų sąskaitas pinigai bus pervesti birželio 22 dieną, o tiems, kam pensijos pristatomos į namus arba mokėjimo įstaigas, kartu su gaunamomis pensijomis kompensacijos bus nešiojamos birželio 10-26 dienomis. Į namus ar mokėjimo įstaigas šias pensijų kompensacijas gaus nedaug, tik apie 2 000 žmonių.

Kiekvienas pensininkas, kuriam skirta kompensacija, bus artimiausiu metu informuotas registruotu laišku ir elektroniniu būdu: asmeniniai laiškai bus siunčiami per Lietuvos pašto administruojamą E. pristatymo sistemą.

„Šiandien vis daugiau senjorų naudojasi internetu, todėl ateityje „Sodros“ pranešimai gyventojus galės pasiekti iškart, kai tik bus išsiųsti. Moderni E. pristatymo sistema, kuria gyventojams siunčiame hibridines siuntas, mažina darbo sąnaudas ir leidžia išvengti klaidų, nes elektroniniu būdu Lietuvos paštui perduodama informacija yra automatiškai atspausdinama, sudedama į vokus ir vėliau pristatoma gavėjams“, – teigė „Sodros“ direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Laiškuose pensininkai ras asmeninę, tik jiems skirtą informaciją: sprendimą dėl pensijos kompensacijos skyrimo su sumomis ir jų išmokėjimo terminais bei detalų skirtos kompensacijos apskaičiavimą. Šie pranešimai daliai gyventojų bus prieinami prisijungus ir prie E. pristatymo sistemos.

Antrajam pensijų kompensavimo etapui skirta apie 130 mln. eurų, o ši suma bus išmokėta beveik lygiomis dalimis per trejus metus: šiemet, birželį bus išmokėta 42,6 mln. eurų – 33 proc. visos sumos, kitais metais – vėl tiek pat, o 2018 metais liks kiek daugiau – 34 proc. visos kompensacijoms skirtos sumos.

Pažymime, kad pensijų kompensacijos, kurių nebesulaukė gavėjai, dirbę pensininkai, pagal įstatymą, bus išmokėtos jų turto paveldėtojams 2018 metų gruodžio mėnesį. Dėl to, turto paveldėtojai, turės kreiptis į „Sodrą“ ir pateikti prašymą bei pristatyti paveldėjimo dokumentus. Paveldėtojams bus grąžinta visa apskaičiuota kompensacijos suma.

 

Pirmajame etape sunkmečiu sumažintos pensijos pradėtos kompensuoti nedirbusiems pensininkams. Ankstesnis etapas prasidėjo 2014 metais ir baigsis šiemet. Viso pirmajam etapui kompensuoti buvo skirta daugiau nei 160 mln. eurų, o likusios sumos bus kompensuotos birželio 15, rugsėjo 15 ir gruodžio 15 dienomis.

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!