Naujienos.png

Nuo sausio 1 d. visos PSD įmokos bus mokamos „Sodrai“

2015 m. gruodžio 22 d.
PSD.jpg

Nuo kitų metų pradžios visas privalomojo sveikatos draudimo (PSDPSDPrivalomasis sveikatos draudimas) įmokas administruos Valstybinio socialinio draudimo fondo administravimo įstaigos („Sodra“). Šiuo metu dalį PSD įmokų dar administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMIVMIValstybinė mokesčių inspekcija. Daugiau informacijos - www.vmi.lt).

 

Ūkininkams, vykdantiems individualią veiklą, savarankiškai besidraudžiantiesiems

Atkreipiame dėmesį, jog

  • individualią žemės ūkio veiklą vykdantys gyventojai, kurių žemės ūkio valdos (ūkio) ekonominis dydis yra 2 ekonominio dydžio vienetai (EDVEDVEkonominis valdos dydis. Šis dydis apskaičiuojamas VĮ „Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras". Daugiau informacijos www.vic.lt ) ir mažiau, (išsamiau)
  • individualią žemės ūkio veiklą vykdantys gyventojai, kurių žemės ūkio valdos (ūkio) ekonominis dydis yra daugiau negu 2 EDV ir kurie nėra pridėtinės vertės mokesčio mokėtojai, (išsamiau)
  • gyventojai, vykdantys individualią veiklą su verslo liudijimu, (išsamiau)
  • savarankiškai besidraudžiantys asmenys (išsamiau)

PSD įmokas, priskaičiuotas už laikotarpį iki 2015 m. pabaigos, privalės sumokėti VMI. Jei šie asmenys iki metų pabaigos nesumokės PSD įmokų ir susidarys skola, ją taip pat reikės sumokėti VMI.

 

Vykdantiems individualią veiklą, kurie yra apdrausti valstybės lėšomis

Verslo liudijimus įsigiję asmenys, kurie patenka į apdraustųjų valstybės lėšomis sąrašą ir (ar) gauna su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusių pajamų, mokėti PSD gali vieną kartą per metus – t.y. iki kitų metų gegužės 1 d. Taigi, šie asmenys iki kitų metų gegužės 1 d. PSD įmokas už 2015-uosius turės sumokėti VMI.

 

Sveikatos draudimas – tik neturintiems įsiskolinimų

Primename, kad nuo kitų metų pradžios keičiasi sveikatos draudimo galiojimo sąlygos. Sveikatos draudimo įstatyme numatytais atvejais susidarius PSD įmokų įsiskolinimui, asmens sveikatos draudimas įsigalios tik sumokėjus visas nesumokėtas įmokas, bet ne daugiau kaip už 5 metus.

 

Tik PSD apdraustiems žmonėms už gydymą gydymo įstaigose, sudariusiose sutartis su ligonių kasomis dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir apmokėjimo, mokėti nereikia, nes už tai sumoka ligonių kasos privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Nedrausti gyventojai už tai privalo sumokėti patys.

Ar yra draustas sveikatos draudimu, kiekvienas asmuo gali pasitikrinti VLK interneto svetainėje.

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!