Naujienos.png

Gyventojų pensijų kaupimo sąskaitas papildė 33 mln. eurų

2019 m. balandžio 5 d.
335_4d694f24f864df99c7d935f8d46df1ae.jpg

Gyventojų pensijų kaupimo sąskaitas šiandien papildė dar 33,3 milijono eurų. Tiek įmokų už vasario mėnesį „Sodra“ pervedė į pensijų kaupimo fondus. Beveik trečdalį šios sumos – 9,3 milijono eurų – sudaro valstybės paskata, kuri skiriama visiems, dalyvaujantiems kaupime.

Pensijų kaupimo dalyvių skaičius išliko stabilus – 1,29 mln. Nors dalis gyventojų kaupimą nutraukė, juos pakeitė naujas kaupimo sutartis pasirašę gyventojai.

Įmokos ir valstybės paskatos pervestos 820 tūkstančių gyventojų, aktyviai dalyvaujančių kaupime. Aktyvių pensijų kaupimo dalyvių vasarį, palyginti su sausiu, sumažėjo maždaug 2,5 proc. arba beveik 20 tūkst.

Tai lėmė, kad dalis gyventojų, dalyvaujančių kaupime tą mėnesį neturėjo darbo ar pajamų, taip pat dalis kaupimą sustabdė pasirinkdami pinigus palikti pensijų kaupimo fonde, tačiau kol kas nemokėti įmokų.

Nepaisant to, valstybės paskatų suma išliko beveik tokia pati kaip ir sausio mėnesį, nes didelė dalis pensijų kaupimo dalyvių, pradėjusių kaupti pereinamuoju 1,8 proc. tarifu, pasirinko mokėti didesnes 3 proc. darbo užmokesčio įmokas ir atitinkamai gauti didesnę valstybės paskatą – 1,5 proc. nuo vidutinio darbo užmokesčio.

Be to, keturi iš penkių gyventojų, sudarančių naujas pensijų kaupimo sutartis, iškart renkasi 3 proc, tarifą ir didesnę valstybės paskatą.

„Pervedimai į pensijų kaupimo fondus išlieka stabilūs, kaip ir pensijų kaupimo dalyvių skaičius. O kadangi vasaris – jau antras mėnuo, kai įmokos pervedamos į pensijų kaupimo fondus po pensijų kaupimo reformos, toks stabilumas ir visuomenės pasitikėjimas sistema džiugina.

Kita vertus, matome, kad vieni gyventojai itin aktyviai sudaro naujas pensijų kaupimo sutartis, didina pensijų kaupimo tarifą, kiti kaupimą stabdo ar nutraukia. Reiškia jie turi laisvę ir galimybę priimti sprendimus ir rinktis, kaip taupyti senatvei“, – sako „Sodros“ laikinasis vadovas Ježy Miskis.

Visi pensijų kaupime dalyvaujantys gyventojai gauna paskatą iš valstybės biudžeto. Gyventojams, kurie nuo savo atlyginimo kaupimui skiria 3 proc., valstybė į jų pensijų kaupimo sąskaitas perveda 1,5 proc. vidutinio darbo užmokesčio (VDU) paskatą – 16,4 euro per mėnesį arba beveik 200 eurų per metus. Jeigu gyventojas kaupia pereinamuoju 1,8 proc. tarifu, valstybės paskata yra 3,3 euro per mėnesį.

Be to, šiuo metu savarankiškai dirbantys gyventojai pradėjo deklaruoti savo pajamas ir mokėti socialinio draudimo įmokas.

Primename, kad savarankiškai dirbantys gyventojai, dalyvaujantys kaupime ir deklaruojantys 2018 metų pajamas, įmokas dar mokės pagal iki 2018 m. pabaigos pasirinktą modelį. „Sodra“ jų įmokas ir valstybės paskatas už visus 2018 metus į pensijų fondus perves tuomet, kai jie deklaruos pajamas sumokės socialinio draudimo bei pensijų kaupimo įmokas.

 

Daugiau informacijos:

Saulius Jarmalis

„Sodros“ Komunikacijos skyriaus vedėjas

Saulius.jarmalis@sodra.lt

8 630 00930

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!