Naujienos.png

Dėl informacijos apie įdarbintus užsieniečius teikimo

2019 m. rugsėjo 2 d.
sutartis.jpg

Nuo šio rugsėjo darbdaviams, įdarbinantiems darbuotojus iš trečiųjų šalių, pagal Užsieniečių teisinės padėties įstatymą atsiranda prievolė pateikti „Sodrai“ duomenis apie Lietuvoje įdarbintus užsieniečius. Taip pat, numatyta teikti informaciją apie komandiruojamus užsieniečius bei Europos Sąjungos valstybių narių piliečius.

„Sodra“ aktualius duomenis pateiks kitoms institucijoms – Užimtumo tarnybai (UT) bei Valstybinei darbo inspekcijai (VDI), kad šios galėtų vykdyti savo funkcijas.

Draudėjai nustatytos formos pažymas apie įdarbintus užsieniečius galės teikti „Sodros“ draudėjo paskyroje.

„Sodros“, VDI ir UT bendras informacijos apie įdarbintą užsienietį Lietuvos Respublikoje pateikimo tvarkos aprašas ir Pranešimo apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius (LDU) forma jau parengti, tačiau techninės galimybės šias formas pateikti per „Sodros“ draudėjo paskyrą  bus sukurtos iki lapkričio mėnesio. Iki to laiko formų pateikti nebus galimybės.

Informacijai apie užsieniečius už laikotarpį nuo rugsėjo 1 d. iki spalio 31 d. pateikti darbdaviams bus nustatytas atskiras terminas. Apie tai draudėjai bus atskirai informuoti žinutėmis per „Sodros“ draudėjo paskyrą.

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!