Susirgau-slaugau.png

Pasikeitimai nuo 2018 m. sausio 1 d. Slaugos išmokų gavėjams.

Nuo 2018 metų sausio 1 dienos: 

  1. Keičiasi slaugos terminai, ypač sunkių ligų atveju vaikus bus galima slaugyti iki 364 kalendorinių dienų, skaičiuojant nuo slaugos pradžios.
  2. Plečiasi vaikus galinčių slaugyti giminaičių ratas – nuo 2018 m. anūkus slaugyti ir atitinkamą išmoką gauti galės į šią išmoką turintys teisę seneliai.

 

Daugiau galimybių slaugyti ypač sunkiomis ligomis sergančius vaikus

Slaugyti susirgusius anūkus ir už tai gauti atitinkamą ligos išmoką šeimos nario slaugai nuo kitų metų galės ir teisę į šią išmoką turintys seneliai. Kitaip tariant tie seneliai, kurie yra draudžiami ligos ir motinystės draudimu (dirba samdomą darbą, vykdo individualią veiklą ir t.t. ir turi sukaupę reikalingą ligos draudimo stažą).

Ypač sunkių ligų atveju išmoka už vaiko iki 18 metų slaugą jį slaugančiam tėčiui, mamai, seneliui, senelei, globėjui ar rūpintojui galės būti mokama iki 364 kalendorinių dienų, skaičiuojant nuo pirmosios slaugymo dienos, o už sunkiomis ligomis sergančio vaiko iki 18 metų slaugą – iki 180 kalendorinių dienų. Šis laikotarpis nesiejamas su kalendoriniais metais, tai reiškia, kad, pavyzdžiui, ypač sunkia liga sergantį vaiką slaugantys šeimos nariai nustatytas 364 kalendorines dienas gali išnaudoti per, pavyzdžiui, trejus metus.

Pasibaigus nurodytiems ligos išmokos mokėjimo terminams (364 ir 180 kalendorinių dienų), toliau išmoka už to paties vaiko, sergančio ypač sunkia ar sunkia liga, slaugymą gali būti mokama ne daugiau kaip 120 dienų per kalendorinius metus. Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, jei 180 kalendorinių dienų pasibaigtų 2017 m. liepą, šeimos nariai galėtų gauti išmoką už 120 kalendorinių dienų iki 2017 m. gruodžio 31 d., o nuo 2018 m. sausio 1 dienos – dar 120 kalendorinių dienų iki 2018 m. pabaigos.

Ypač sunkių ir sunkių ligų sąrašus tvirtina sveikatos apsaugos ministras ir socialinės apsaugos ir darbo ministras. Vaikus slaugyti ir atitinkamą išmoką pakaitomis gali gauti skirtingi teisę gauti šią išmoką turintys artimi giminaičiai – tėvai, seneliai, globėjai ar rūpintojai.

Atnaujinimo data: 2017-12-20

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!