Dirbu-savarankiskai.png

Pasikeitimai nuo 2018 m. sausio 1 d. Individualią veiklą vykdantiems asmenims.

Socialinio draudimo įmokų „atostogos“

Didžiausia 2018 metų naujiena – vadinamosios socialinio draudimo įmokų „atostogos“ savo pirmąjį verslą pradedantiems žmonėms.Tai galimybė pirmą kartą savarankiškai dirbti pradedantiems gyventojams vienus metus nuo veiklos pradžios nemokėti valstybinio socialinio draudimo įmokų. Įmokų „atostogos“ yra savanoriškas pasirinkimas.  Jei asmuo vis dėlto norėtų jas mokėti – tam, kad tais metais galėtų gauti ligos, motinystės, tėvystės išmokas, kaupti stažą pensijai, jis pajamas galės deklaruoti ir įmokas mokėti įprasta tvarka.

Teisė į tokias „atostogos“ bus suteikiama automatiškai.

 

 Išaiškinimimas dėl PSDPSDPrivalomasis sveikatos draudimas įmokų mokėjimo už savarankiškai dirbančius asmenis kai jie vienus metus nuo pirmosios veiklos pradžios VSDVSDValstybinis socialinis draudimas įmokų gali nemokėti (VSD įstatymo 11 str. 3 d.).

Kai yra "atostogos" nereikia mokėti PSD įmokų nuo pajamų, nuo kurių yra skaičiuojamos VSD įmokos.

Tačiau jeigu yra prievolė už asmenį mokėti PSD įmokas kas mėnesį, tai tokia prievolė išlieka.

 

Pvz., asmuo pirmą kartą įsiregistravo individualią veiklą (anksčiau neturėjo jokių savarankiškų veiklų) ir daugiau niekur nedirba ir nevykdo jokios veiklos. Tokiu atveju jam kas mėnesį reikia mokėti 9 proc. PSD įmoką nuo MMAMMAMinimalus mėnesio atlyginimas nuo 2018 m. sausio 1 dienos yra 400 Eur.. Pasibaigus metams nereikės mokėti VSD ir PSD įmokų nuo 50 proc. individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų, tačiau, kas mėnesį mokėtos PSD įmokos negražinamos.

 

Pvz., asmuo pirmą kartą įsiregistravo individualią veiklą (anksčiau neturėjo jokių savarankiškų veiklų) ir dar dirba pagal darbo sutartį. Tokiu atveju jam kas mėnesį PSD įmokų mokėti nereikia ir pasibaigus metams VSD ir PSD įmokų nuo 50 proc. individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų  taip pat mokėti nereikės.

 

Keičiasi įmokų „bazė“

Individualių įmonių savininkai, mažųjų bendrijų, tikrųjų ūkinių, komanditinių ūkinių bendrijų nariai ir individualią žemės ūkio veiklą vykdantys gyventojai, anksčiau mokėję įmokas nuo visų gaunamų pajamų, nuo 2018-ųjų socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokas mokės nuo pusės pajamų.

Vykdantiems individualią veiklą pagal pažymą tokia tvarka galiojo ir iki šiol – ji nesikeis.   

 

Lengvatos senjorams

Lengvatos taikomos ne tik pradedantiems savarankišką veiklą, bet ir senjorams. Anksčiau VSD įmokų nereikėjo mokėti tik senjorams, kurie užsiėmė individualia žemės ūkio veikla ar dirbo su verslo liudijimu.

Nuo 2018 m. lengvatos (teisė nemokėti socialinio draudimo įmokų) taikomos ir tiems pensininkams, kurie turi individualią įmonę, yra mažųjų bendrijų nariai, taip pat užsiima individualia veikla pagal pažymą.

 

Nelieka socialinio draudimo įmokų „grindų“ (individualių įmonių savininkams ir mažųjų bendrijų nariams) 

Nuo metų pradžios taip pat nebelieka socialinio draudimo įmokų „grindų“ individualių įmonių savininkams, mažųjų bendrijų nariams. Anksčiau jų socialinio draudimo įmokos turėjo būti ne mažesnės nei nuo minimalios mėnesio algos.  

Atnaujinimo data: 2018-02-22

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!