Prisijunkite prie savo asmeninės sodra paskyros draudėjui/darbdaviui bei pateikite pranešimus „Sodrai“

Noriu-sumoketi-imokas.png

Dirbu pagal AUTORINĘ SUTARTĮ / Noriu įdarbinti pagal AUTORINĘ SUTARTĮ

Kodėl turiu mokėti „Sodrai“?

Asmenys, pasirašę autorinę sutartį ir gaunantys autorinį atlygį, yra privalomai draudžiami valstybiniu socialiniu draudimu ir privalomuoju sveikatos draudimu.

Suskleisti
Kokią informaciją užsakovas, sudaręs autorinę sutartį su autoriumi, turi pateikti „Sodrai“?

„Sodrai“ turite pateikti 13-SD13-SDSodrai teikiamas pranešimas apie asmenis, gaunančius pajamas pagal autorines sutartis, taip pat apie asmenis, gaunančius pajamas iš sporto ir atlikėjo veiklos bei jiems priskaičiuotas Valstybinio socialinio draudimo įmokas. Pranešimas teikiamas tą pačią dieną, kai atsiskaitoma su asmeniu. pranešimą apie sudarytą autorinę sutartį, kuriame nurodoma atlygio suma bei priskaičiuotos VSDVSDValstybinis socialinis draudimas įmokos. Pranešimas teikiamas INTERNETU.

 

 Svarbu! Pranešime svarbu nurodyti autoriaus ar atlikėjo užimtumą ir jo tipą t.y. ar autorius ar atlikėjas yra dirbantis asmuo. Nuo to priklauso VSD įmokų tarifai. Ši dalis pildoma 13-SD formos A5 laukelyje.

 

Jame galima pasirinkti du skirtingus kodus:

 

  1. 01 - Autorius, turintis darbo/ tarnybos santykius
  2. 02 - Autorius, neturintis darbo/ tarnybos santykių
Suskleisti
Kiek užsakovas turi mokėti „Sodrai“?

Priklausomai nuo to, ar autorius dirba ar ne pagal darbo sutartį, jam taikomi skirtingi įmokų tarifai, bei mokestinės bazės „lubos“.


 

  •  Jei autorius yra dirbantis pagal darbo sutartį (ar yra valstybės tarnautojas) ir kartu gauna pajamas pagal autorines sutartis, pasirašęs autorinę sutartį jis privalomai draudžiamas pensijų, ligos, motinystės, nedarbo, nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialiniu draudimu taip pat jis draudžiamas ir privalomuoju sveikatos draudimu.

Tokio tipo autoriams, standartiniu atveju (kai draudėjas priklauso I-ajai draudėjų grupei (plačiau apie draudėjų grupes), taikomas 39,98 proc. mokesčių tarifas arba 41,98 proc. (jei autorius papildomai kaupia pensijai savo lėšomis).

Įmokos mokamos nuo visų pagal autorinę sutartį gautų pajamų sumos.


 

  •  Jei autorius nedirba pagal darbo sutartį ir nėra valstybės tarnautojas,  jis privalomai draudžiamas pensijų, ligos, motinystės socialiniu draudimu ir sveikatos draudimu. VSDVSDValstybinis socialinis draudimas įmokų tarifas yra 38,7 proc. arba 40,7 proc. (jei papildomai kaupiama pensijai savo lėšomis)

Jam įmokos skaičiuojamos nuo apskaičiuoto atlygio. Per metus įmokos negali būti skaičiuojamos nuo didesnės sumos nei 20 753,60 Eur (28 VDU).

Suskleisti
Kada turiu sumokėti „Sodrai“?

 Įmokos už asmenis, kurie gauna pajamas pagal autorines sutartis, mokamos tą pačią dieną, kai atsiskaitoma su autoriumi.

Suskleisti
Kaip sumokėti „Sodrai“?

Įmokas turite pervesti į vieną iš „Sodros“ surenkamųjų sąskaitų.

 

 Atkreipkite dėmesį, jog nuo 2016 metų keitėsi mokėjimų į „Sodros“ surenkamąsias sąskaitas tvarka. Skaityti plačiau >>

 

 Pavedimo informacijoje būtina nurodyti įmokos kodą. Jis skirsis priklausomai nuo autoriaus tipo.

 

 Mokant įmokas už AUTORIUS, kuriems mokate atlygį pagal autorines sutartis (bei autorius YRA NEDIRBANTIS) įmokos kodas yra – 289, jei mokate delspinigius įmokos kodas bus – 290, jei baudas už neteisėtai sumažintas įmokas, kodas – 291. 

 

 Mokant įmokas už AUTORIUS, kuriems mokate atlygį pagal autorines sutartis (bei autorius YRA DIRBANTIS) įmokos kodas yra – 301, jei mokate delspinigius įmokos kodas bus – 302, jei baudas už neteisėtai sumažintas įmokas, kodas – 303. 

 

 

 

Jei norite, galite suformuoti mokėjimo nurodymą. Atsispausdinę gautą mokėjimo nurodymą, galėsite jį apmokėti „Lietuvos  spaudos“ kioskuose, parduotuvėse, priimančiose įmokas, „Perlo“ terminaluose

Suskleisti
Ar galima nemokėti įmokų „Sodrai“?

Jeigu autorius neturi darbo santykių, per metus įmokos negali būti skaičiuojamos nuo didesnės sumos nei 20 753,60 Eur (28 VDU)

 

Suskleisti
Atnaujinimo data: 2017-01-16
Ar informacija naudinga?

Susijusi informacija