Kaip-idarbinti-asmeni.png

Kaip ĮDARBINTI asmenį?

Pateikite 1-SD1-SDSodrai teikiamas pranešimas (pranešimas apie valstybinio socialinio draudimo pradžią), kuriuo Sodra informuojama apie naujai priimtą darbuotoją. Pranešimą reikia pateikti ne vėliau nei viena darbo diena iki darbuotojui pradedant dirbti. pranešimą Sodrai bei įdarbinkite darbuotoją savo įmonėje.

Ką daryti?
  • Pasirašykite su darbuotoju darbo sutartį, kurios pagrindu darbuotojas pas Jus dirbs.
Suskleisti
Kokią informaciją turiu pateikti Sodrai?

 

 1-SD formoje nepamirškite pažymėti darbuotojo profesijos, pagal Lietuvos profesijų klasifikatorių, kurį galite rasti ČIA.

Suskleisti
Kada turiu informaciją pateikti Sodrai?
  • 1–SD pranešimą pateikti reikia ne vėliau nei  vieną dieną prieš darbuotojui pradedant dirbti.

 Pavyzdžiui jei su darbuotoju pasirašėte darbo sutartį ir jis oficialiai pradeda dirbti 2017 metų sausio 3 dieną, tuomet 1-SD1-SDSodrai teikiamas pranešimas (pranešimas apie valstybinio socialinio draudimo pradžią), kuriuo Sodra informuojama apie naujai priimtą darbuotoją. Pranešimą reikia pateikti ne vėliau nei viena darbo diena iki darbuotojui pradedant dirbti. pranešimą Sodrai turite pateikti 2017 metų sausio 2 dieną.

  • Asmuo fiksuojamas Sodros informacinėje sistemoje ir jam pradedamos skaičiuoti Valstybinio socialinio draudimo įmokos.
Suskleisti
Kas kiek laiko turiu informuoti Sodrą?
  • 1-SD1-SDSodrai teikiamas pranešimas (pranešimas apie valstybinio socialinio draudimo pradžią), kuriuo Sodra informuojama apie naujai priimtą darbuotoją. Pranešimą reikia pateikti ne vėliau nei viena darbo diena iki darbuotojui pradedant dirbti. pranešimas teikiamas vieną kartą.
  • Įdarbinus darbuotoją/darbuotojus kas mėnesį turite teikti SAMSAMKiekvieną mėnesį Sodrai teikiamas pranešimas apie darbuotojams apskaičiuotus atlyginimus bei Valstybinio socialinio draudimo įmokas. Pranešimas už einamąjį mėnesį teikiamas iki kito mėnesio 15 dienos. pranešimą, su informacija apie darbuotojams priskaičiuotus atlyginimus bei valstybinio socialinio draudimo įmokas. Šiuos pranešimus už einamąjį mėnesį turite pateikti iki sekančio mėnesio 15 dienos.

 Pavyzdžiui, jei teikiate pranešimą apie savo darbuotojus ir jiems priskaičiuotas pajamas už 2016 metų gruodžio mėnesį, šis pranešimas Sodrai turi būti pateiktas iki 2017 metų sausio 15 dienos. Pranešime pateiktos Valstybinio socialinio draudimo įmokos į „Sodros“ surenkamąsias (surenkamąsias sąskaitas skirtinguose bankuose galite rasti ČIA) sąskaitas turi būti pervestos iki tos pačios dienos. 

  • Atleidžiant darbuotoją Sodrai teikiamas 2-SD2-SD„Sodrai“ teikiamas pranešimas (apie valstybinio socialinio draudimo pabaigą), kuriuo „Sodra“ informuojama apie atleistą darbuotoją. Pranešimą reikia pateikti ne vėliau nei sekančią darbo dieną po darbo sutarties nutraukimo su darbuotoju. pranešimas  (pranešimas apie valstybinio socialinio draudimo pabaigą). Šis pranešimas turi būti pateikiamas per 1 darbo dieną nuo atleidimo dienos.
Suskleisti
Atnaujinimo data: 2018-01-19
Ar informacija naudinga?

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!